Sağlık

Size pozitif enerji gerekli

Size pozitif enerji gerekli

Kendinizi negatif etkilerden sıyırıp, hayata olumlu bakabiliyor musunuz? Olumlu düşünceye ihtiyaç duyan insan sayısı her geçen gün çoğalıyor.

Bu aralar savaş çıkacağına ilişkin bir sürü laf havada uçuşurken, insanların morallerinin pek yerinde olduğunu söylemek de zor. Psikiyatri ve terapi merkezleri bu aralar daha hareketli. Bu çerçevede düzenlenen seminerler ve panellere olan ilgi de bu nedenle fazla. Her hafta periyodik olarak toplantılar düzenleyen yerlerden biri de Işık Doğal Ürünler ve Terapi Merkezi. Sündüs'de pozitif düşünce yöntemleriyle negatif etkilerden korunma seminerleri her hafta devam ediyor. Bioenerji, reiki gibi alternatif terapi alanlarında ücretsiz seminerler veren merkezde shiatsu, refleksoloji, bioenerji ve renk terapileri de yapılıyor.

Alternatif terapi uzmanı Işık Kırgız Merkezin sahibi. Kırgız, mutluluk konusunda şu felsefeyi savunuyor: "Hayatın gerçek amacı mutluluğu aramaktır. Mutluluk ise hep gelecekte ve bir şeye kavuşunca elde edilir görüşü hakim toplumda. Aslında mutluluk zihni eğitmektir." Ona göre "içsel disiplin"le bir insanı acı çekmeye götüren nedenleri ortadan kaldırmak olası. Herbalist Kırgız, günlük hayatta yaşanılan korku, endişe ve kaygı duyguları yaşayan insanlara eskiye göre daha sık rastladığımızı anımsatıyor. Merkez'de bu anlamda yapılan seminerlerin yararını anlatıyor. Karşılıklı gerçekleşen doğal terapiler sonucunda öfke ve kıskançlık veye uumutsuzluk gibi engellerin aşıldığını vurguluyor.

Fitoterapi, aromaterapi, refleksoloji, çigong, shiatsu, meditasyon gibi tamamlayıcı terapilerin çoğunu bünyesinde barındıran merkezde Uzakdoğu masajlarıyla uykusuzluk, stres ve migren vb gibi sorunları bulunanlar da bu uygulamalarla rahatlıyorlar. Işık, katkı maddeli kozmetik ürünlerle başı hoş olmayanların da adresi olabilecek bir mekan. Işık Kırgız "güzellik konusunda geleneksel olanın ötesinde bir görüşe sahip: "Gerçek güzelliğin yüzünüze yansıması için kalbinizdeki ışığı açığa çıkartın" diyor ve asıl olarak içsel huzurun cilde pırıltılı bir güzellikle yansıyacağını vurguluyor.
Terapi merkezinde hafta sonları gerçekleşen seminerlerle ilgilenenler için internet adresi de mevcut: www.sundusnaturel.com

Tel: 0216 368 01 58
Yayın tarihi: 06.03.2003
840
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.