Sağlık

Size özel yol haritası: Diyet-metre

Size özel yol haritası: Diyet-metre

Hem sağlıklı tutacak hem de ideal kiloda kalmanıza yardımcı olacak, birazcık da yaşlanmanızı geciktirecek ideal bir beslenme reçetesi aradığınızı biliyorum.

Güncellenme tarihi:
Bu reçetenin kolay, ucuz, uygulanabilir olmasını, sizi asla aç bırakmamasını istediğinizin farkındayım! Emin olun, böyle bir diyet hepimizin ortak hayali. Biz yine de yaklaşan "mayolu ve bikinili günler" nedeniyle yağlardan ve selülitlerden uzak bir yaza hazırlık için "size özel bu yol haritasını" yani bir "diyet-metre" hazırladık. Beden kitle indeksinizi dikkatle izleyin! İdeal kilonuzu belirlemek için kullanacağınız bilimsel klinik ölçü BKİ'dir. Beden kitle indeksinin nasıl hesaplanacağını birçok defa belirttik. Formülü altta bulacaksınız. BKİ:Ağırlık (kg) / Boyunuzun karesi (m.) Beden kitle indeksiniz, 35 yaş ve altı için 25'ten; 35 yaş üzeri için 27'den yüksekse fazla kilolusunuz denilebilir. Her yaş için; 30'dan yüksek ise orta düzeyde, 35'ten fazla ise ileri düzeyde şişman olduğunuzu bilmelisiniz. Diyet dediğiniz özel olmalı Diyetler eğer size özelse, daha bir üstünüze oturuyor ve daha başarılı oluyor. Bu durum biraz da hazır bir elbiseyi satın alıp giymekle, elbiseyi terzide diktirmek arasındaki farka benziyor. Hazır bir elbisenin kolunu belini boyunu paçasını değiştirdiğinizde o elbise ne kadar üzerinize oturuyor, size ne kadar yakışıyorsa hazır diyetler de size o kadar uyuyor! Size özel hazırlanan, ağız tadınıza, alışkanlıklarınıza, işinize ve ekonomik durumunuza göre planlanan diyetlerse bedeninizde "usta terzi işi" bir elbise gibi duruyor. Diyet galerilerine bekleriz!
Yayın tarihi: 05.02.2009
2821
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.