Mahmure

Sağlık

Diyet & Fitness

Şişkinlik neden olur, nasıl geçer?

Şişkinlik neden olur, nasıl geçer?

Özellikle öğle yemeğinden sonra saat 15:00 civarlarında ortaya çıkan şişkinlik hepimizin sorunu. Doğru yiyeceklerin seçimi bu noktada çok önemli. Ancak bu şişkinliğin normal olup olmadığının değerlendirilmesi de hayati derecede önem taşıyor.

Güncellenme tarihi: 29.04.2014
Şişkinlik neden olur, nasıl geçer?
Pek çoğumuz, karnımızda sık sık oluşan şişkinliği, düzensiz yaşam koşullarımızın bir parçası sayarak (televizyonda, sindirim sistemine dost olduğu söylenen probiyotik yoğurt reklamının sıklığına bakmak bile sorunun yaygınlığını ortaya koyuyor) normal kabul ediyoruz. Oysa hemen her akşamüzeri böyle bir sorun yaşamak gerçekten ne derece normal?

Jinekoloji ve iç hastalıkları uzmanlarının danışmanlığında hazırladığımız bu rehberin size yardımcı olacağını umuyoruz. Şişkinlik hissettiğiniz zamanlarda kendinizi dinleyin ve eşlik eden diğer şikayetlere dikkat edin. Eğer belirtiler zamanla geçmezse bir uzmana başvurun.


Haberin devamını okumak için tıklayın!


Cosmopolitan
1178
YORUMLAR

inanmıyorum ben bunlara... benim tanıdığım 3-4 tane arkadaş var 3-4 kişinin yiyebileceği yemeği yiyolar. ama gram fazlalık yok...

volkan kömür 18.11.2010 22:39:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.