Sağlık

Salkım mucizesi

Salkım mucizesi

Yazın bol bol üzüm tüketin. Cildi besleyici yüksek değerde vitaminler içerdiğinden dolayı da üzüm çok önemli.

Üzüm aynı zamanda bir çok rahatsızlığa iyi geliyor. Hem tazesi hem de kurusu mucizeler yaratıyor. Beyin için de önemli bir işlevi var: unutkanlığı önlüyor.

Antioksidan özellikleriyle serbest radikallere karşı savaşarak yaşlanmayı geciktiriyor. Cilt maskesi olarak kullanıldığında, cildi yenileyip, canlı bir etki yaratıyor.

Günlük tükettiğimiz besinler önemli
Sebzeler ve meyveler içerdikleri maddeler ve vitaminler sayesinde bir çok işleve sahip.

Size o ünlü meyve, üzüm'den söz etmek istiyoruz. Çünkü yazın eşsiz besinlerinden biri. Bu meyvenin etkilerinden faydalanmak da içindeki yararları bilmekten geçiyor. İçeriğindeki vitaminler bedene doğrudan etki ediyor ve sinir sistemimizi rahatlatıyor. Yararlarını öğrendikçe günde bir salkım üzümden kendinizi esirgemeyeceksiniz zaten!

Üstelik uzmanlar da bazı vitamin haplarının yerini taze veya kuru besinlere bırakmamız gerektiğini söylüyor.

Çünkü günümüzde doğal tedavi açısından önemli yol kat edildi. Doğanın bağrında yetişen besinlerin faydaları saymakla bitmez.

Herbalist Tarkan Güveloğlu, özellikle son yıllarda insanların besinler hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunu söylüyor. Nar, üzüm gibi meyvelerin değerinin yıllar sonra gündeme gelmesinin nedeninin bu bilinçle ilgili olduğunu anımsatıyor.

Yayın tarihi: 07.05.2007
2565
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.