Sağlık

Sabah egzersizleri yapmanız için 5 neden!

Sabah egzersizleri yapmanız için 5 neden!

Sizce sabahları egzersiz neden daha önemli?

Güncellenme tarihi:

Egzersiz için en uygun zaman hangisidir? Sabahları, öğlenleri ya da akşamları? Uzmanların çoğu “ne zaman olursa” diyecektir. Önemli olan, egzersiz yapmanızdır. Çoğu durumda, istek ve azimden yoksun olduğumuzdan dolayı egzersiz yapmayız ya da yapmaya başlasak bile bunu sürdüremeyiz. En çok duyduğumuz bahane ise egzersize ayırcak zamanın olmamasıdır. Sabahları egzersiz yapmanın neden daha etkili olduğunu ve buna nasıl zaman ayırabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Organize olun ve egzersiz için zaman yaratın

İş gününün sonunda, halen ilgilenmeniz gereken bir şeyler olduğundan ve ailenizle zaman geçirmeniz gerektiğinden dolayı egzersize zaman ayıramıyor ve akşamları spor salonuna gitmek yerine uyumayı tercih ediyorsanız, belki de sizin için en uygun zaman sabahlarıdır. ABD’de yapılan bir araştırma düzenli olarak çalışan insanların %90’ının sabah işe gitmeden önce egzersiz yaptığını göstermektedir. Böylece günün geri kalanını diğer işlerinize ayırabilir ve güne zinde bir şekilde başlayabilirsiniz.

Yayın tarihi: 28.03.2012
3994
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.