Sağlık

Plaza şişmanı mısınız?

Plaza şişmanı mısınız?

Evden işe, işten eve derken her gün aynı hayatı yaşamanın olumsuz sonuçlarından biri de kilo alıp şişmanlamak. Eğer bazı kurallara uyarsanız hem ideal kilonuzu hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:

Hepimiz sabah aynı saatte kalkıyor, aynı tekdüzelikte servislerimizle, kendi araçlarımızla veya toplu taşıma araçlarıyla çalıştığımız kocaman binalara geliyoruz. Bu hareketsiz yaşama biçiminin sonucu ise kilo almak ve şişmanlamak. Öncelikle kilo / b2 diye nitelendirdiğimiz vücut kitle indeksimizin 25'in üstüne çıkmasıyla başlayan kilolanma kendini hareketsizlik ve duygusal gerginlik sonucu ortaya çıkan sırt ağrılarıyla da gösteriyor.Buna kısa bir süre sonra boyun gerginliği ekleniyor; nedeniyse masa başı işlerde sürekli bir yöne yani bilgisayar ekranına bakmak. Derken işyerinde doğamıza kaçış molaları, çay ve yemek saatleri, lüzumsuz atıştırmalar... Uyanın... Güzel bir işiniz var ve sağlık hiçbir koşulda kaybedilmemeli. Bunun için işte size faydalı tavsiyeler...

Her gün değişik bir et yiyin, yanınızda meyve bulundurun

* Öğün atlamamaya çalışın. İşyerinde nitelikli ve abartmadan yiyin. Aralarda acıkırsanız taze meyve gibi sağlıklı atıştırmalar yapın!

Yayın tarihi: 15.11.2013
15753
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.