Sağlık

Pilates yapanlar nasıl beslenmeli?

Pilates yapanlar nasıl beslenmeli?

Pilates yaparken kilo vermek ve nelere dikkat etmek gerekir? Pilates yaparken aç karınla mı yoksa tok karınla mı yapmak gerekir? Pilates ile zayıflanır mı? Bütün bu soruların cevabını Diyetisyen Gizem Tutar "Pilates yapanlar nasıl beslenmeli" yazısında kaleme aldı.

Güncellenme tarihi:
Pilates yapanlar nasıl beslenmeli?
www.Hastane.com.tr köşe yazarı Diyetisyen Gizem Tutar Pilates yapanların diyet konusunda nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.
Diyetisyen Gizem Tutar; "Pilates, vücutta sırt ve karın kaslarının eşit oranda güçlenmesini sağlayarak üst iskelete daha fazla güç kazandırmayı amaçlayan ve bunu başarırken aynı zamanda zihin ve beden bütünlüğü sağlamak için nefes unsurundan yararlanan bir egzersiz çeşidi olarak tanımlanabilir." dedi.

Pilates İle Zayıflanır mı?
Pilates, kas yapısının güçlenmesine, vücudun esneklik ve daha düzgün bir duruş kazanmasını sağlar.

Pilates yapan kişi yeterli ve dengeli bir beslenme programı uygularsa, kilo vermese bile ince bir görünüm kazanacağını belirten www.Hastane.com.tr Tutar, pilates yapan kişi aynı zamanda "kişiye özel" bir zayıflama diyeti uygularsa zayıflama sağlanacağını belirtti.

Gizem Tutar pilates yapanların nasıl beslenmesi gerektiğini en ince detaylarına kadar anlattı.
İşte püf noktalar...

Plates yapanlar nasıl beslenmeli?
Yayın tarihi: 29.04.2011
11802
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.