Sağlık

Onlar kadar harika olun

Onlar kadar harika olun

Onlar hepimizin tanıdığı ünlü isimler ve onların en önemli özelliği ise güzel vücutları. Kim onlar kadar güzel vücutlara sahip olmak istemez ki?

Jennifer Lopez'in poposu

Kimisi fazla büyük bulsa da, dolgun ve kıvrımlı hatlarıyla dillere destan bir poposu var. Vücudunun güzelliğini de özellikle dans etmesine ve yediklerine fazlasıyla dikkat etmesine borçlu!

Popo egzersizi:

1. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Kollarınız iki yanınızda, gövdeniz ise dik olsun. Derin bir nefes alın. Sol bacağınızı ileriye doğru uzatın ve dizinizi 90 derecelik bir açıyla kırın. Diğer ayağınızı da arkaya doğru uzatarak gergin tutun. Nefesinizi verin, 30 saniye kadar bu şekilde kalın ve başlangıç pozisyonunuza dönün.

2. Aynı hareketi sağ bacağınızı öne alarak tekrarlayın. Her iki bacak için de hareketi 10 kere tekrar edin. Ardından bu hareketi 2 kiloluk dumble'ları her iki elinizde tutarak yapmayı deneyin.

Madonna'nın kasları

Onun kasları kimsede yok. Ayrıca vücut çalışan kadınlar gibi itici de değil; tam kıvamında.

Bunu deneyebilirsiniz

Madonna yıllardır yoga yapıyor. Ayrıca sporu da bir yaşam biçimi haline getirmiş. Dolayısıyla sıradışılığıyla ve şarkılarıyla olduğu kadar uzun boylu olmamasına rağmen vücuduyla da kendisinden söz ettirmeyi biliyor! Siz de böyle taş gibi bir vücudunuz olması için önce spor yapmalısınız. Kol kaslarınızı geliştirmek için dumble çalışabilir, yüzebilir, bacak kaslarınız için de bisiklet sürebilir, step yapabilir ve bol bol merdiven inip, çıkabilirsiniz.

Julia'nın bacakları

Julia Roberts'in muhteşem bacaklarına kim sahip olmak istemez ki?

Bunu deneyebilirsiniz

Bacaklarınızı kuvvetlendirecek en iyi egzersizler bisiklet, yürüyüş, koşma ve yüzmedir. Bu sporları düzenli olarak yaptığınızda bacaklarınızın biçimlendiğini hemen fark edeceksiniz.

Bacak egzersizi

Yere uzanıp sola doğru yan dönün. Ağırlığınızı poponuzla beraber baldırınıza verin. Sol dizinizi kendinize çekin. Sağ bacağınızı iyice uzatın. Ayak parmaklarınız dışarıya baksın. Bacağınızı 10 kez aşağı –yukarı hareket ettirin ve diğer tarafa dönerek tekrar uygulayın.

Kaynak: Hey Girl

Yayın tarihi: 29.10.2003
792
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.