Sağlık

Olmazsa olmaz; egzersiz!

Olmazsa olmaz; egzersiz!

Sağlıkla zayıflamanın ilk kuralı düzenli egzersizdir. Bu kuralı ihlal ederek bilinçsizce yapılan her diyet, size löp löp et olarak geri dönecektir ;)

egzersizSağlıklı zayıflayın!


Ne yazık ki bazı insanlar alışkanlıklarını değiştirmeden kilo vermenin kolay yollarını ararlar. Örneğin, her yediklerini kusmak için çaba gösterirler. Kimileri ishal olmaktan medet umar. Bazıları ise zayıflama ilaçlarını rastgele kullanırlar. Bunların hiçbirini onaylamak mümkün değildir.

Bulumia Nervosa


Özellikle gençler, canlarının istediği her şeyi yedikten sonra kusarak yediklerinin yağa dönüşmesine engel olmaya çalışırlar. Bu alışkanlık sindirim sistemini mahveder. Sonunda Bulumia adı verilen son derece tehlikeli, ölümcül bir hastalığa dönüşür.

İshal ile kilo vermeyin


Aktarlarda satılan ot karışımları ve eczanelerden reçetesiz olarak alınabilen, müshil etkisi olan ilaçlarla kilo vermeye çalışmak çok sakıncalıdır. Bu yöntem hem sindirim sistemini bozar hem de vücudun susuz kalmasına ve bağırsaklarda emilen gıdaları alamamasına sebep olur.

Doğrusunu isterseniz, günde birkaç hap alarak veya belli bazı sıvıları içerek zayıflamak çok hoş bir hayaldir. Bu amaçla ilaç sanayi birçok ürün geliştirmektedir. Bazı doğal ürün dizilerinin de günde birkaç bardak içmek için hazırlanmış diyet mamaları pazarlanmaktadır. Ama bu yapay yöntemlerin tümü beraberinde, şişmanlıktan daha iyi olmayan bazı riskleri getirir. Bu nedenle, zayıflama ilaçlarını reçetesiz ve doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru değildir. Yarardan çok zarar görebilirsiniz. Birkaç kilo vermeye ihtiyacınız varsa, bu tip ilaçların yan etkilerini göze almanıza hiç değmez. Kendinize egzersizle yapılan kontrollü diyetten başka bir yol aramayın!

Yayın tarihi: 11.04.2012
1181
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.