Sağlık

Obeziteden Kurtulmanın Yolu: Fitness

Obeziteden Kurtulmanın Yolu: Fitness

Zafer Özenferik: "Obeziteden kurtulmak için Fitnees ve düzenli beslenme programı şart!"

Güncellenme tarihi:

Obeziteden kurtulmak için Fitnees ve düzenli beslenme programı şart


Öncelikle obezitenin günümüzde oldukça arttığını vurgulamak isterim. Başta Amerika olmak üzere çok sayıda ülkelerin başa çıkamadığı sorun haline geldi. Bende bu konuda insanların obezite ile nasıl başa çıkabileceği hakkında bilgilerimi paylaşmak istedim.Bununla ilgili kendi üzerimde deneyim edinmenin çok büyük bir katkı sağlayacağını düşünerek programlı bir şekilde kilo aldım. Ardından düzenli beslenme ve egzersiz programı ile bu kilolardan doğal bir şekilde nasıl kurtulacağım hakkında çalışmaya karar verdim.Deneyim edinmenin her şeyden daha faydalı olacağını düşündüm.Yaklaşık 2 buçuk ayda 35 kilo vererek bunu başardım.Ne yesem ne olur? Vücudum neye karşı duyarlı ?diye kendime sorular sorarak kendi vücudumu tanımaya çalıştım. Bunları tabi ki aldığım eğitimler sayesinde başardım.

Herkesin vücut şekli ,vücut yapısı metabolizması farklıdır. Bunları kişiler de deneyerek aylık veya haftalık beslenme ve egzersiz programlarının kişiye özel yapılması gerektiğini düşünüyorum.Şuan bir çok uluslararası fitnes sertifikam olmasıyla birlikte güncel olarak düzenlenen spor ve egzersizlerle ilgili seminerleri takip edip sürekli bu konuda bilgilerimi tazeliyorum.Bu yüzden kilo vermek isteyen insanlara yardım etmenin üzerime vazife olduğunu düşünüyorum.Ve şuan halen iş adamları,üst düzey yöneticiler gibi vakti kısıtlı olan kişilere egzersiz ve beslenme programları düzenleme konusunda koçluk yapmaktayım.Sizlerde hayatınızda değişiklik yapmak istiyorsanız hemen başlamalısınız. Ben bugün başlayacağım ,ay sonu başlayacağım, yeni yılda başlayacağım gibi cümleleri kenara atıp hemen yarın başlamalısınız.

Zafer Özenferik

Yayın tarihi: 09.12.2016
1307
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.