Sağlık

Nerede yoga yapalım?

Nerede yoga yapalım?

Yoga yapmaya başlamak için gidilmesi gereken en ideal adres hangisi...

Son dönemlerin en gözde ruhsal arınma ve spor trendlerinin başında gelen yoga, çağlar boyu birçok kişinin ruh ve beden sağlığına kavuşmasını sağladı. Bir bilim dalı ve felsefi bir öğreti olarak da kabul edilen yoga, günümüz metropol hayatında stresi yenebilmenin ve vücudun dengeye ulaşabilmesinde en önemli egzersiz şekillerinden biri. Yoğun çalışma temposunun getirdiği talep ile açılan yoga merkezleri günden güne artarken biz de yogaya yeni başlamak isteyenler için İstanbul ve Ankara'da bulunan yoga merkezlerini araştırdık.


Quantum Yoga Merkezi / Şişli / İstanbul

Quantum Yoga Merkezi, 2008 yılında İstanbul'un iş yaşamının kalbinin attığı Şişli semtinde açıldı. Yogi Master Mustafa Şanalan ve ekibi eğitiminde gerçekleştirilen yoga eğitimleri, kişinin bedensel bağışıklık sistemini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyerek, farkındalık gözlemini yükseltiyor.Reiki ve diğer yoga uygulamalarından uzak durduklarını belirten Mustafa Şanalan, kişilere kendi enerjilerini ortaya çıkartabilmenin yollarını öğrettiklerini vurguluyor.

Ücret:
4 ders / hafta, 16 ders / ay, Ücret: 150 TL /Ay.

Adres:
Hürriyet Mah. Engin sok. No:4 Kat: 1 Şişli/ İstanbul
Tel: 0 212 291 08 05


Cihangir Yoga/ Cihangir/ İstanbul

Yıllık Yoga Hocalık Eğitimleri sunan Cihangir Yoga, Zeynep Aksoy, David Cornwell ve Rebekka Haas Çetin tarafından, kurulmuş. Cihangir Yoga, Independent Yoga Network tarafından yoga eğitimi ve hoca yetiştirmesi standartlarıyla yurt dışı standartlarına uyması ile tanınıyor. Haftada 70 derse katılım fırsatı yanında Yaz kampları, Özel Dersler, Masaj ve Pilates sunan Cihangir Yoga, yurt dışından yoga uzmanları ile kurslar da düzenliyor. İşte fiyatları:

İlk defa başlayanlar için
—10 gün sınırsız üyelik 50 TL -10 ders 100 TL
—1 yıl üyelik 12 taksitle ayda 83 TL
—Zeynep Aksoy'un hocalık eğitiminden mezun yeni hocalarla dersler 5 TL

Adres:
Meclisi Mebusan Yokuşu No: 15 Plato Film Okulu, 4. kat (Namık Kemal İlkokulu Karşısı) Cihangir, Beyoğlu İstanbul
Tel: 0 212 243 19 93


Kaivalya Yogashram Göztepe/İstanbul

Temeli 1989 yılında atılan, Kaivalya Yogashram, İstanbul Anadolu yakasının geleneksel yoga çalışması yapan ilk ve en eski merkezi. Kaivalya Yogashram, Çiftehavuzlar'da başladığı yoga yaşamına 2002 yılında Bağdat Caddesi üzerinde devam etmeye başlamış

Yalnızca yoga çalışmalarına yer verilen merkezde, bir görüşün veya dış kaynaklı kurum ya da kuruluşun prensipleri değil, tüm ekollerden faydalanılarak geleneksel yoga yöntemlerinin analizi yapılıyor. Eğitmenleri arasında, yılların tecrübeli ve Türkiye'nin ilk diplomalı yoga çalıştırıcılarından olan .Ersin "Ananda" Saran ve Mihrimah bulunuyor.

Kaivalya Yogashram'da çalışmalar, yoga felsefesini, kişinin varlıksal yapısının potansiyel mükemmelliğine ulaştırmak, Yoga'yı gündelik yaşam içine yerleştirmek, sağlıklı bir beden ve mükemmel bir zihin yapısına ulaşmak adına yapılıyor. Kişisel gelişimin mükemmel yolu olan yoganın doğasına uygun olarak, dinsel öğretilere ise yer verilmiyor.

Ücret:
Bir seanslık katılım 30.-TL Haftada 1 çalışma 100.-TL (ayda 4 çalışma) Haftada 2 çalışma 120.-TL (ayda 8 çalışma)
Haftada 3 çalışma 140.-TL (ayda 12 çalışma) Yoga Sınırsız Katılım 200.-TL

Adres:
Bağdat Caddesi No:256/3 Göztepe İstanbul
Tel: 0 216 355 09 97


Yayın tarihi: 12.04.2009
4850
dahafazlası
YORUMLAR

Ersin Ananda Saran ile yaptığım hafta çalışmasında öğrendiklerim, hayatıma yeni bir yön verecek kadar değerliydi. Teşekkürler

Güler Ernst 20.07.2011 04:40:08
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.