Sağlık

Mucize besin yoğurt

Mucize besin yoğurt

Diyet listelerine karşı olan ve hiç bir besinin kilo almamıza veya kilo kaybetmemize neden olmadığını ancak beslenme alışkanlıklarının kilo alıp vermede büyük etken olduğunu savunan Uzman Diyetisyen Simge Çıtak'tan yoğurdun faydaları ile ilgili görüşlerini aldık.

Yoğurt faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmış mucize bir besindir.

Mide ve bağırsak kanserlerinin tedavisinden cilt güzelliğine bir çok yararları olan yoğurt dünyaya armağanıdır. İlk kez Orta Asya Türkleri tarafından kullanılan yoğurt, tüm dünyaya buradan yayılmıştır.Yoğurt, laktik asit fermantasyonu sonucu üretilen ve laktik asit bakterilerini canlı olarak ihtiva eden fermente bir süt ürünüdür. Yapısı, içeriği ve besin değeri açısından sütte bile olmayan faydalara sahip mükemmel bir gıdadır. Yoğurt iyi bir protein, vitamin ve mineral kaynağıdır; içerdiği proteinlerin tamamı vücutta sindirilip emilir. Bu nedenle büyüme çağındaki çocukların kemik gelişimleri için çok değerlidir. Erişkinlik döneminde de sağlıklı yaşamak ve yaşlanmanın hızlandırdığı doku yıkımını azaltmak, doku onarımını hızlandırmak için yoğurt tüketmek çok önemlidir.

Yayın tarihi: 30.10.2012
5946
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.