Sağlık

Meme kanserini önleyen besinler

Meme kanserini önleyen besinler

İlaç niyetine yiyebileceğiniz bu besinler ile meme kanserinin önüne geçmeniz mümkün!

Güncellenme tarihi:
Meme dokusu, süt bezleri, meme başına ulaşan kanalcıklar ve kanallardan oluşur. Süt bezleri ve kanalları oluşturan hücrelerin kontrol dışı çoğalarak büyümeleri meme kanserini oluşturur. Türkiye'de her 11 kadından biri meme kanserine yakalanmaktadır. 35-65 yaşlar arasında kadın ölümlerinin başlıca nedenlerinden biri meme kanseridir. Dünyada ise her yıl 700 bin kişinin meme kanserinden öldüğü tahmin edilmektedir. ABD'de ise bu rakam 45 bindir.

Meme kanseri risk faktörleri nelerdir?

YAŞ: Yeni meme kanseri konan kadınların %70'i 50 yaş üzerindedir. 50 yaş üzerinde risk 4 kat artmaktadır.

GENETİK MİRAS: Aile hikayesinde meme kanseri olan kadınlarda risk daha fazladır.

DOĞURMA YAŞI: 30 yaş üzerinde doğum yapan kadınlarda, 20-30 arasında yapanlara göre risk 2 kat daha fazladır.

ÖSTROJEN HORMON TEDAVİSİ: Menopoz nedeniyle uzun süre östrojen tedavisi gören kadınlarda risk daha fazladır.

ALKOL ve SİGARA: Riski artırmaktadır.

KÖTÜ BESLENME ALIŞKANLIKLARI: Kızartılmış, tütsülenmiş, yağlı besinler riski artırmaktadır.

Meme kanserini önleyen 5 besin hangileridir? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN!

Meme kanseri hakkında her şey
Yayın tarihi: 27.08.2009
963
dahafazlası
YORUMLAR

bence en öenmli nedeni stres ve üzüntü... yakınlarda bir tanıdığımız yakalandı bu sinsi hastalığa.. ne sigara içer ne kahve,ailede hikayeside yok,kendisi doktor,o kadarda bilinçli beslenir.. şok olduk... ama biliyoruzki onun bu hastalığa yakalanma sebebi stresti... şimdi kemoterapi tedavisi görüyor.. Rabbim düşmanıma bile vermesin bu illeti... hasta olanlara şifa versin inşallah...

getipuf 04.09.2009 06:36:00

gerçekten çok zor bir hastalık kimsenin başına gelmesin , genetik mirasımızda hastalıklarımızın çıkmasında en önemli etkenlerden birisi ailede bir fertte varsa mutlaka çocuklarında yada torunlarında karşılaşabiliyorlar, bunun için çok iyi beslenmeli ve sağlıklı yaşamaya dikkat etmeliyiz ve tabiki stresten büyük ölçüde uzak durmalıyız.

dido119 31.08.2009 10:07:11

Allah hiç kimseyi böyle bir hastalıkla sınamasın hasta olanlara da Allah tan acil şifalar diliyorum.Meme kanserini önleyen besinleri mutlaka okuyunuz arkadaşlar gerçekten bilgilendirdiğiniz için bizleri teşekkür ederim.

ffatmaoz 29.08.2009 20:46:51

en büyük ilacı morel derlerya hani. ben gerçekten buna çok inanıyorum. Rabbim kimseye vermesin bu illet hastalığı süreç öyle zorki... Hastalara tez zamanda şifalar dilerim.

getipuf 27.08.2009 15:45:30

Allah kimseye böyle bir dert keder vermesin...

SmallDevil90 27.08.2009 11:40:36
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.