Sağlık

Korse ile fazla kiloları saklarken, yakmak mümkün mü?

Korse ile fazla kiloları saklarken, yakmak mümkün mü?

Fazla kilolarımızı saklamak adına kullandığımız korseler, yağlarınızı da yakıyor!

Güncellenme tarihi:
Korse ile zayıflamak mümkün mü?

Biz kadınların, günlük yaşantımızda dahi vazgeçemediğimiz korse kimi zaman geride bıraktığı ter ve iz ile hoş olmayan anlar yaşatıyor. Korsenin bel kemiği ve kalça bölgesindeki yağlarda bir miktar eritme gerçekleştirdiği kanıtlanmıştı. Ancak ne tür korseler zayıflamaya yardım ediyor önce bunları bilmemiz gerekiyor.

İlk olarak kullanılacak olan korsenin, vücudun nefes almasını ve terlemeyi engellemeyici özellikte olması gerekiyor. Aksi takdirde aşırı terleme mantar gibi cilt sorunlarına yol açabiliyor. 

Klasik korse ile pasif zayıflamanın ötesine geçmek pek mümkün değil. Karın kaslarında bir hareketlilik söz konusu olmadığı için ciddi bir yağ yakımı da gerçekleşmiyor.

Korse ile zayıflamaya karar verdiyseniz eğer, parafinli, çelik ve medikal korse gibi çeşitleri tercih etmeniz gerekiyor. Günlük sekiz saat kullanmanız gereken bu korsenin, vücudunuzun kalıbından çok az bir miktar daha sıkı olması gerekli. Özellikle bel bölgesinin sıkı olması çok önemli. Bunun yanında gün içinde rahat hareket edebilmek için göğüs ve kalça kısmı daha gevşek olmalıdır.

Akşamları ise zayıflatıcı özellikteki korsenizi, sporcu korsesi olarak da bilinen uyku korsesi ile değiştirmeniz gerekecek. Bu tür korse kullanımında bol bol su ve lifli besin tüketimi ihmal edilmemelidir. Ayrıca sporcu korsesi ile yapacağınız egzersizlerin de büyük faydası olacaktır. Tüm bunlara özen gösterdiğiniz takdirde istediğiniz sonuca ulaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Yayın tarihi: 01.06.2012
2856
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.