Sağlık

Kimileri poşet poşet zayıflıyor

Kimileri poşet poşet zayıflıyor

'Cambrıdge Slım'in içinde cappucıno'dan çorbaya, çikolatalardan soğuk içeceklere kadar birçok şey var.

Güncellenme tarihi:
Sağlıklı bir yaşamın sırları elinizin altında, tıklayın.

Cambridge Üniversitesi'nde geliştirilmiş, bir çeşit pratik beslenme paketi. Özelliği, diğer birçok pratik beslenmenin yol açtığı kilo sorunu yaratmaması... Gün içinde alınması gereken toplam karbonhidrat, protein ve vitaminler hesaplanarak üretilmiş.

Yaz sıcağının iyice hissedildiği şu günlerde deniz, güneş ve bikiniler bir adım ötede ama herkesin az ya da çok fazla kilosu ya da kilo takıntısı var. Birçok kişi başlangıçta estetik kaygılar ile zayıflamak istiyor.

Daha sonra, doktorların uyarıları ile kilolardan kurtulmak gerektiğini düşünmeye başlıyor. Ancak, 'karşı konulamaz' lezzetler dünyasında bu nasıl olacak? 'Sağlıklı beslenme' listelerinin içinde, çok sevilen birçok yiyecek konulmuyor!..
Bu nedenle de 'sağlıklı besleniyorum' diye özel yiyecekler tercih edenler, bir süre sonra bunu sürdüremiyor. 'Bir - iki kez bir şey olmaz'la başlayan küçük ihlaller, kısa bir süre sonra listenin kaldırıp atılmasıyla sonuçlanıyor.
Bu sorun araştırmacıların da kafa yordukları bir konu. Yaklaşık 25 yıl önce bu konuda araştırmalar yapan Cambridge Üniversitesi kalp ve damar hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Alan Howard'ın 'ideal kiloya ulaşmak' amacıyla hazırladığı Cambridge Slim de bunlardan biri. Dünya çapında 11 üniversite hastanesinde uygulaması yapılmış ve başarılı sonuçlar alınmış bir zayıflama metodu.

9 ve 21 poşetlik

Araştırma kayıtlarına göre Cambridge Slim'i dünyada 33 milyon kişi kullanıyor. Türkiye'de satışı geçtiğimiz ay başladı.
Şimdilik sadece seçilmiş ve özel eğitimden geçmiş eczanelerde satılan Cambridge Slim setleri, insan vücudunun alması gereken temel gıdalar (karbonhidrat, protein, yağ) vitamin ve mineralleri, bir 'poşete' sığdırdığı iddiasında.
Çorbalar (sebze çorbası, tavuklu mantar çorbası); sıcak ve soğuk içecekler (Cappucino, çikolata; muzlu ve çilekli milk shake) ve portakallı ve çikolatalı barlardan oluşan Cambridge Slim ürünleri, birbirinden farklı 9 ve 21 poşetlik ambalajlarda yer alıyor.

Yaşlıya, gence önerilmiyor

Genelde 2 - 3 kilo vermek isteyenler için değil de vücut - kilo endeksi belli bir oranın üzerinde olanların, yani aşırı kiloluların kullanmayı tercih ettiği ürünü, firma gençlerin ve çok yaşlıların kullanmamasını öneriyor. Programı uygulayanlar günde mutlaka 2.5 litre su içmeli çünkü kilolar su ile vücuttan atılıyor.
Cambridge Slim kullananlar ilk hafta daha çok kilo verirken (yaklaşık 1.5 ile 4 kilo arasında), ilerleyen haftalarda genelde hız düşüyor. Avrupa'daki, Asya'daki ve Amerika'daki doktorların kontrolünden geçen bu ürünler Singapur'da Citibank ve İngiltere'de Land Rover firmaların bir danışman yardımıyla çalışanlarına uygulatıyor.

Tüm dünyada 'Cambridge Diet' olarak bilinen ürün Türk yasalarının diyet isminin kullanmasını yasaklaması üzerine 'Cambridge Slim' ismiyle piyasaya sürüldü. Firmanın İhracat Müdürü Gerald Robins, "Türkiye Cambridge Slim için potansiyel bir ülke. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kilo kontroliyle ilgili sorunlar yaşanmaya başladı.

İngiltere'de erkeklerin yüzde 66'si kilolu, 5 erkekten bir tanesi de obez olarak nitelendiriliyor. Türkiye'de yavaş yavaş aynı durum gözlenmeye başlandı. Türkiye pazarına şimdi düzgün bir şekilde girilirse obezite başlanmadan engellenebilir" diyor.

Doktor kontrolü isteniyor

Özellikle çalışan kesimin tercih ettiği 'Cambridge Slim' kolay kullanımı ve rahat taşınması nedeni ile tercih ediliyor. "Çok başarılı, çünkü insanlar aldıkları zaman sağlıklarını tehlikeye atmadıklarını biliyorlar. Ayrıca da kullanımı çok kolay. İnsanlar bu ürünü yanlarında rahatlıkla taşıyorlar" diyen Robins, ürünün İngiltere'den sonra İsveç başta olmak üzere Almanya, Hollanda, Fransa, Polonya, Amerika, Uzak Doğu ve Orta Doğu'da pek çok ülkede bulunduğunu, özellikle kadınların iş çantalarına girmeyi başardıklarını belirtiyor.
Robins, ürünün, sadece zayıflamak isteyenlerin değil, kilosunu korumaya çalışanlar ile yemek yemekte zorluk çekenler için de ideal olduğunu söylüyor.

Robins'in verdiği bilgiye göre Cambridge Slim ülkeden ülkeye farklı üç şekilde satılıyor: Direkt müşteriye, eczaneler veya doktor aracılığıyla. Kullananların Cambridge Slim'i satın almadan önce doktor
kontrolünden geçmeleri gerektiğini belirten Robins, hamile, diyabetli veya sağlıklı bir kişinin ürünü kullanma şeklinin aynı olmadığını, bilinçsizce kullanılmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

Türkiye ve dünyada satış öncesi eğitim veren firma, aynı zamanda bir de müşteri danışma hattı oluşturdu. Ürünü kullanmadan önce, kullandıktan sonra ya da Cambridge Slim'i merak eden doktorlar bu hattan istedikleri bilgiye ulaşabilecekler.

Sağlıklı bir yaşamın sırları elinizin altında, tıklayın.
Yayın tarihi: 03.09.2005
1750
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.