Sağlık

Kiloları geri almayın

Kiloları geri almayın

Aldığınız kilolardan kurtulmak her zaman daha kolay olmuştur. Önemli olan verdiğiniz kiloları geri almamak. Bunun için hayatınıza biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor.

Kilo vermek işin sadece yarısı. Şimdi de bunu korumanız gerekiyor. Aksi takdirde binbir çabayla kaybettiğiniz kilolar intikam alırcasına geri dönecekler. Araştırmalar diyetten başarılı sonuç alan her 20 kişiden sadece birinin bunu koruyabildiğini gösteriyor. Ama eğer ne yapmanız gerektiğini bilirseniz, kilonuzu koruyabilirsiniz. Önce verin. Şimdi verdiğinize göre, bunu koruyun. İlk kısım kolay. İkinci kısımda neredeyse imkansız gözüküyor.

Diyet tuzakları

Zayıflamak için umutsuz durumda olan pek çok kişi için en büyük tuzak çabuk ve kolay çözümler öneren diyetler. Diyet endüstrisi, insanlara gerçekleri değil ama sadece duymak istediklerini, yani gelişen teknoloji sayesinde artık zayıflamamanın zor bir şey olmadığını, söyleyerek yılda 30 milyar dolardan fazlasını kazanıyor.

İşte en çok karşılaşılan diyet tuzakları

Bu diyetle istediğinizi yiyebilir ve gene de kilo verebilirsiniz. Gerçek olmak için fazla iyi görünüyor değil mi? Öyle zaten. Fizik kanunları hala geçerli. Vücudunuzdaki fazla kilolar, aslında yağ olarak depolanmış enerjidir. Kilo vermek için, çıkan enerjinin girenden daha fazla olması gerekmektedir. Hareket ettiğinizde kalori yakarsınız. Su dışında bir şey yiyip içtiğinizde ise, kalori alırsınız. Eğer aldığınızdan fazlasını yakarsanız, kilo verirsiniz.

Kilo vermem için aç kalmam lazım

Çok düşük miktarda kalori içeren diyetler tehlikelidir. Bu türden diyetler, sadece tıbbi nedenlerle kısa sürede çok fazla kilo vermek gerektiğinde uygulanmalı ve doktor kontrolü altında yapılmalıdır. Yavaş yavaş kilo vermekse hem daha kolay, hem de daha sağlıklıdır.
Yayın tarihi: 23.10.2006
1612
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.