Sağlık

Kilolar "Denge" korumasında!

Kilolar "Denge" korumasında!

Günümüzün modern hastalığı obeziteyi yenmek sanıldığı kadar basit değildir. Bunun farkında olan Denge Obezite ve Sağlıklı Yaşam Merkezi obezite ile ilgili her konuda yanınızda.

Hızla yayılan hastalıkların başında yer alan obezite her yaşta bireyler için ciddi bir sağlık sorunudur. Nedeni tam olarak bilinmese de obezite yani şişmanlık genetik, metabolik, biyokimyasal, kültürel ve psikososyal faktörlerin sebep olduğu bir hastalıktır. Bu hastalığı yenmenin yolu sağlıklı bir yaşam sürmek ve neler yapmanız gerektiğini bilmekten geçer.

Denge Obezite ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Türkiye'nin en kapsamlı obezite ve tedavi merkezi olarak kuruldu. Merkezin amacı tedaviyi uzman doktor, diyetisyen, psikolog ve spor eğitmeninden oluşan bir ekiple gerçekleştirmek. Obezite tedavisine başlayacak olan hasta merkezde önce dahiliye uzmanıyla görüşür ve daha sonra hastanın diyetisyen tarafından vücut analizi yapılır. İkinci bir hastalık riski bulunmadığı anlaşıldıktan sonra hastanın beslenme yönünde yaptığı hatalar davranış değişikliği yöntemiyle psikolog ile birlikte düzeltilir. Çeşitli incelemelerle birlikte bireye özgü beslenme modeli saptanır. Spor hocaları ile birlikte hangi bölgelerde çalışılması gerektiği kararlaştırılır. Gerekiyorsa bölgesel zayıflama için pasif jimnastik uygulanabilirliği dahiliye uzmanı ve psikolog ile kararlaştırılır. Bireye özgü programlar düzenlenir.

Denge Obezite ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde ayrıca Türkiye'nin en donanımlı pasif zayıflama, antiaging ve selülit tedavisi ünitesi bulunmaktadır. Son teknoloji cihazlarla hastaların vücudlarının forma girmesi sağlanır. Güzellik ve estetik ünitesinde ise lazer epilasyon, kimyasal peeling, leke tedavisi, mezoterapi, aromaterapi, cilt ve vücut bakımı yapılır.

Merkezde ayrıca erkeklere ve kadınlara özel iki ayrı fitness salonu, sauna, buhar odaları da yer almaktadır. Hastanın tedavisi sırasında tüm bu imkanlardan yararlanmasını sağlayan Denge Obezite ve Sağlıklı Yaşam Merkezi obeziteden kurtulmak isteyen herkesi tedavi olmaya çağırıyor.

Denge Obezite ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne ulaşmak için:

Altınçeşme Mah. Varna Sok. No:16 34843
Maltepe / İstanbul
Tel: 0216 459 85 85
Faks: 0216 459 55 70
www.dengeobezite.com.tr
info@dengeobezite.com.tr
Yayın tarihi: 04.08.2005
864
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.