Sağlık

Kilo vermek için, bu alışkanlıklara veda et!

Kilo vermek için, bu alışkanlıklara veda et!

Kiloların eriyip gitmesini istiyorsan, aşağıda saydığımız alışkanlıklardan kurtulman gerekiyor.

Kilo vermek için, bu alışkanlıklara veda et!
Türk popunun vazgeçilmez kafiyesi tuzak-uzak kelimeleri buradaki ana temayı anlatmamıza yardımcı olabilir. Yazının devamında yer alan beş adet tuzaktan uzak durabilirsen, kıyafetlerini bir beden daha küçük almaya başlarsın.

İşte yemek konusundaki kötü alışkanlıkları yenmek için uzman tavsiyeleri:

HIZLI YEMEK
YENİ ALIŞKANLIĞIN: Frene basmak.

Yapılan bir araştırmaya göre, tabağındaki yemeği hızlıca yemesi istenen kadınlar yavaş yiyenlere oranla daha çok yemek yiyor. Kendini frenlediğin zaman beyin karnının doyduğuna dair sinyalleri erken alıyor ve yemeği kesmeni söyleyebiliyor.

BUNU DENE: Lokmalarını say.
Kadınlardan her lokmayı 15-20 kere çiğneyerek yemeleri istendiğinde, yavaşlamışlar ve bir sonraki lokmaya geçmeden durmuşlar.

ÇALIŞIRKEN YEMEK
YENİ ALIŞKANLIĞIN: Yemeğine odaklan.

Cornell Üniversitesi'ndeki Food and Brand Lab araştırmacıları yemek sırasında birden fazla işle meşgul olma üzerine çalışırken dikkati dağılmış olanların yüzde 30 ile 50 daha fazla yediğini gözlemlemiş.

BUNU DENE: Yemeğin miktarını ölç.
Food and Brand Lab yöneticisi Doktor Brian Wansink insanların tabağın boyutuna odaklandığı zaman ne kadar yediğine çok daha fazla dikkat ettiğini belirtiyor.

Yayın tarihi: 07.07.2010
1866
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.