Sağlık

İyileştiren yoga duruşları..

İyileştiren yoga duruşları..

Uykusuzluk mu çekiorsunuz? Belki de ruh haliniz çok dengesiz... Sorununuz ne olursa olsun, tedavi edecek bir duruş bulabilirsiniz...

Güncellenme tarihi:
'Asana' olarak adlandırılan yoga tekniklerinin, sadece gevşemenize ve formda bir vücuda kavuşmanıza katkıda bulunmadığı, aynı zamanda pek çok hastalığın hafiflemesine, hatta ortadan kalkmasına da yardımcı olduğu söyleniyor. Uzmanlarına göre; yoga ile her şeyden önce kronik ve psikomatik yakınmalarda inanılmaz başarılar elde ediliyor, Sırt ağrısı, uyku problemleri ve hafif depresif ruh hali de bunlardan sadece birkaçı.

Yogi felsefesine göre, evrensel yaşam enerjisi olan Prana, vücudumuzda 1000'den fazla kanaldan geçiyor. Eğer bu kanallarda bir tıkanıklık oluşur ve pranaya serbestçe akamazsa vücut fonksiyonlarında aksaklıklar oluşuyor ve ağrılar başlıyor. İşte yoga egzersizleri kanatlardaki bu tıkanıklıkları çözüyor, böylece yakınmalar, azalıyor veya ortadan kayboluyor. Biz de sağlıklı bir yaşam sürmeniz için Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf'dan aldığımız bilgiler doğrultusunda, en yaygın görülen 5 sağlık sorununa karşı her gün uygulayabileceğiniz 15 duruşu derledik!

Uyku problemlerine özel yoga duruşları için tıklayın!

Sindirim sistemi problemlerine özel yoga duruşları için tıklayın!

Toksinlerden arındıran özel yoga duruşları için tıklayın!

Baş ağrısı için özel yoga duruşları için tıklayın!

Depresif ruh hali için özel yoga duruşları için tıklayın!
Yayın tarihi: 29.11.2008
1294
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.