Sağlık

İstediğin kadar ye, kilo ver!

İstediğin kadar ye, kilo ver!

Amerikalı bilim adamlarının fareler üzerinde denedikleri teknik insana da uygulanabilirse, "istediği kadar yerken aynı zamanda kilo vermenin" bir gün mümkün olabileceği ileri sürüldü.

ABD'nin Houston kentindeki Baylor Tıp Okulu'ndan bilim adamları, "ACC2" adlı enzimi olmayan farelerin, diğerlerine nazaran daha çok yediklerini ve yüzde 10 ile 15 arasında daha düşük kiloya sahip olduklarını ortaya koydular. Baylor Tıp okulu biyokimya ve moleküler biyoloji bölümü başkanı Salih J. Wakil, çok yiyen ve aynı zamanda kilo veren farelerin sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi. Bilim adamlarının, şimdi "ACC2" adlı enzimin salgılanmasını önleyecek ve hap olarak kullanılabilecek bileşikler üzerinde çalıştıkları belirtildi. Söz konusu hapın önce farelerde ve sonra maymun gibi daha büyük hayvanlarda deneneceği kaydedildi. Wakil, "Herşey yolunda gittiği takdirde hap 5 yıl içinde insanlar üzerinde denenebilir" dedi.
Yayın tarihi: 17.09.2001
899
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.