Sağlık

İşiniz size kilo aldırmasın!

İşiniz size kilo aldırmasın!

Sürekli masa başında oturarak çalışmak, bazen sıkıntıdan çok yemenize neden olabliyor. Oysa ofiste kilo almak yerine, kilo vermek de mümkün.

Güncellenme tarihi:
İşiniz size kilo aldırmasın!
Pek çok insan, çalışırken doğru beslenmeye fırsat bulamadığından yakınır. Fazla kiloların yegane suçlusu da, çoğunlukla uzun süren çalışma saatleri olarak gösterilir. Oysa çalışırken de doğru beslenmek ve kilo almak yerine fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Diyetisyen Seçil Kenar, "Ofis yaşamında sağlıklı beslenmenin yolları" hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Ofiste de olsa hareketsiz kalmayın
Son yıllarda obezite artışının en büyük nedenlerinden biri de, egzersiz yapma alışkanlıklarınızdaki ve günlük hareketlerinizdeki azalmadır. Teknolojinin gelişimi ile özellikle iş yerlerinizde, masa başında geçirdiğiniz zaman her geçen gün artarken, bununla doğru orantılı olarak uzun saatlerini masa başında geçiren ofis çalışanları için obezite riski de artıyor.

Çalışırken kilomuzu nasıl koruyabiliriz? Haberin devamı için tıklayın!
Yayın tarihi: 09.10.2009
756
YORUMLAR

benimde işim bilgisayar başında.hareket sıfır diyebilirim.şu an iş yerinde olduğum için yaının devamınıda okuyamadım gerçekten çok merak ettim.çünkü işe gireli 6 ay filan oldu 52 kilodan 57 kiloya çıktım.son günlerde çok moralim bozuk bu yüzden.çok yemek yemiyorum dikkat ediyorum ama hareketsizlikten kilo artışını önleyemiyorum.gerçek bi çözümü varsa lütfen yazın!!!!!!!!!!!

ybeken 16.10.2009 11:11:50

enaz günde 8 saat bilgisayar başındayım bazen öğle yemeğini bile yiyemediğim oluyor nasıl iş yerinde hareket ediceksek

gulsahevren77 09.10.2009 09:57:02
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.