Mahmure

Sağlık

Diyet & Fitness

İnce kalmanın kuralları

İnce kalmanın kuralları

Sıkı bir rejim yapmayı başardınız ve istediğiniz, hedeflediğiniz kiloya ulaştınız. Peki şimdi ne yapacaksınız? Kiloları gerisin geri almamak için nasıl bir yöntem izleyeceksiniz. İşte size ince kalmanın 6 kuralı.

1- Diyet uygulayıp, dilediğiniz kadar kilo verdikten sonra, eski beslenme alışkanlıklarınızı tamamen unutmalısınız. Yağ yapan besinlerden özellikle uzak durmalısınız. Yeni beslenme düzenini bir yaşam biçimi olarak kabullenin.

2-Can sıkıntısı pek çok kişinin iştahını açar. Boş oturmaktan sıkılan kişiler durmadan bir şeyler atıştırırlar. Buzdolabından uzak kalmak için kendinizi oyalayacak uğraşlar bulun. Hiç bir şey yapamazsanız yürüyüşe çıkın.

3-Yemeklerinizi önceden pişirin ve buzlukta muhafaza edin. Akşam yorgun argın işten eve döndüğünüz zaman fazla acıkmadan yemek yiyebilirsiniz. Böylece yemek öncesinde açlığınızı bastırmak için bir şeyler atıştırmanıza gerek kalmaz.

4-Süpermarkete gitmeden önce satın almanız gereken malzemelerin bir listesini yapın. Ve süpermarkette fazla oyalanmadan sadece satın alacağınız malzemelerin bulundukları standlara uğrayın.

5- Hareketsiz kalmayın. Vücut egzersizleri yapın. Aldığınız kalorileri yakmanın tek yolu harekettir.

6-Arasıra canınızın çektiği yiyecekleri yiyebilirsiniz. Ama bu yiyeceklerin miktarı fazla olmasın.
Yayın tarihi: 22.10.2005
417
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.