Sağlık

Hamilelikte aldığınız kiloları şimdi geri verme zamanı

Hamilelikte aldığınız kiloları şimdi geri verme zamanı

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez'in hazırladığı bu diyet sayesinde hamilelik döneminde aldığınız kiloları sağlıklı ve kalıcı bir şekilde geri verebileceksiniz.

Hamilelikte aldığınız kiloları şimdi geri verme zamanı
Hamilelik sonrasında kilo verimi çok zor gibi görünse de bazı kurallara uyulduğunda çok kolaydır. Ancak anneler bu dönemin farklı duygusal nedenleri ile bir türlü bu beslenme önerilerine uyacak güç ve motivasyonu kendilerinde bulamazlar. Bebeğini iyi emzirmek, onun sağlığını korumak ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak bu dönemde annenin önceliklerini de acayip değiştirir. Aslında anneler ufak tefek yapacakları değişikliklerle bu emzirme dönemini de kilo vererek kaybedeceklerine inansalar, işleri kolaylaşacak ve hızla kilolarından kurtulacaklar.

Haftada 0,8 - 1 kilo kaybetmek mümkün!
Bu nedenle Fark Etmeden Diyet sistemi ile yaşamı kolaylaştıran kişiye özel geliştirilen bir sağlıklı yemek yeme düzenine uyarsanız, kilo verme stresinden uzak çok kolay bir teknikle bu işi başarmanız mümkün. Bu diyet programıyla haftada 0,8 - 1 kilo kaybetme planlanıyor. Yalnız en uygun başarı için süreklilik, devamlılık ve programı iyi anlayabilmek gerekiyor. Vücudunuzun sıkılaşması için ise sevdiğiniz fiziksel aktiviteyi seçmeli ve haftada en az 4 - 5 kere yapmalısınız. Kilo verirken her gün dört temel besin grubundan (Süt, et, sebze-meyve ve ekmek-tahıl grubu) en az bir adetini beslenmenizde bulundurmalı; üç ana öğün yemek yemeğe ve öğünler arası ortalama 4-5 saat olmasına özen göstermelisiniz.

Burada önemli olan sevdiğiniz fiziksel aktiviteyi düzenli yapmak; sağlıklı yağları seçerek kalp sağlığını korumak, taze ve mevsimine uygun bol sebze ve meyve tüketmek. Kemik sağlığınız için kalsiyumlu besinleri tercih etmek; kansızlığı önlemek için demir ile beslenmenize destek olmak; rafine tahıl ürünleri yerine kepekli besinleri tercih etmek ve daha az tuz, şeker ile kahve tüketmek.

Yayın tarihi: 18.11.2009
2311
YORUMLAR

1 ay boyunca her öğlen kurubaklagil veya tost mu yenecek?!?!?!

liii 03.12.2009 11:36:13
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.