Sağlık

Haftada 2 kilo ver!

Haftada 2 kilo ver!

Birçok diyetten sonra kilolar yeniden alınır. "Forma gir, formda kal" diyeti ile verdiğiniz kiloları geri almayacaksınız.

Güncellenme tarihi:
Diyet yapmak istiyosunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Çoğu rejimler hızlı şekilde kilo verdirir ve bıraktıktan sonrada hızlı bir şekilde kilolar yeniden alınır. Sonuçta sağlığınız ve kendinize olan güveniniz sarsılır. "forma gir, formda kal" diyeti, öncelikle bir daha kilo alınmaması için izlenmesi gereken 4 aşamayı içeriyor.

Genellikle bu diyeti uygulayanlar hafta içi rejime girip, hafta sonu serbest besleniyorlar. Haftada 2 kilo verdirmeyi amaçlayan bu rejimi ideal kiloya ininceye kadar uygulayabilirsiniz. Bu diyet, beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemeyi ve daha sonra bunları bir yaşam tarzı haline dönüştürmenizi amaçlıyor. Asıl hedef noktası kilo kaybını kalıcı bir hale getirmek. 5 günlük forma gir formda kal diyetini, zayıflamaya karar verdikten hemen sonra uygulayabilirsiniz. Bu rejimin bir diğer özelliği, esnek oluşu. Yani 3 ana öğünde yiyeceklerinizi 6 ara öğüne bölerek de alabilirsiniz.Haberin devamı için tıklayın!
Yayın tarihi: 11.04.2008
957
dahafazlası
YORUMLAR

Yorum değil de soru olacak bu sorduğum. Günde kaç kalori alıyoruz bu listeye uyunca? Cevaplarsanız çok sevinirim.

chilek 28.04.2008 22:44:44
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.