Sağlık

Güzellik düşmanı besinler

Güzellik düşmanı besinler

Bu besinlere dikkat edin

Güncellenme tarihi:
Güzellik düşmanı besinler

Güzellik her kadın için vazgeçilmez. Her daim güzel olabilmek de ciddi bir dikkat ve özen isteyen bir iş. Özellikle yediklerimize ve içtiklerimize özen göstermek gerekiyor, kimse kilo almak ya da bozuk bir cilde sahip olmak istemez.
Vücudun temel ihtiyacı olan besinleri emen ve ciltteki renk dengesizliklerinin başlıca sebebi olan şeker, birçok hastalığın da temeli. Kalsiyum gibi vücudun en ihtiyaç duyduğu maddeleri emen şeker, vücudun sarkmasına ve gevşemesine neden olur.
Yağlar da sınıflara ayrılıyor ve kimisini hayatımızdan tamamen çıkartmak gerekirken kimisini de düzenli olarak almak gerekiyor. Zeytinyağı, soya gibi yağları mutlaka tüketmek hem cilt hem beden sağlığı için gerekliyken, margarin, fast food ürünlerinde bulunan yağlar ya da mayonez gibi gıdalardan kesinlikle uzak durmak gerekiyor.


Sağlık için de son derece zararlı olan sigara vücudun ihtiyacı olan oksijeni emerek cildin havasız kalmasına neden olur. Bu da zamanla ciltte gevşeme ve sarkmalara sebebiyet verir.


Alkol ve kafein, cildi susuz bırakan maddelerdir. Cildin ışıltısını alır, ve pürüzlü, nemsiz bir cilt bırakır.

Yayın tarihi: 04.07.2012
1153
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.