Sağlık

Günde 1 bardak saf meyve suyu zindelik sağlıyor

Günde 1 bardak saf meyve suyu zindelik sağlıyor

Okul çağındaki çocuklar mutlaka tüketmeli!

Güncellenme tarihi:

Çocukların sağlıklı gelişimine destek olmaları için tüm ebeveynleri bilinçlendirmeyi hedefleyen Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (Meyed), her meyvenin ayrı birer şifa kaynağı olduğunu belirterek, meyve yemenin ve meyve suyu içmenin çocuklar için önemini anlattı.Çocuklar sağlıklı beslenme konusunda eğitilmeli


Çocuklar bulundukları kalabalık ortamlarda virüs ve bakterilerin saldırısına maruz kalır. Bağışıklık sistemleri iyi çalıştığında mikroplara karşı daha dirençli olur, hastalıklara yakalanma risklerini azaltırlar. Yetersiz ve dengesiz beslenme, mevsim değişiklikleri gibi nedenler de bağışıklık sistemlerinin zayıflamasına yol açar. O halde sağlıklı beslenmenin, vitamince zengin besinler tüketmenin önemi konusunda çocuklar eğitilmeli ve ileride sağlıklı bireyler olma yolunda ilk adımları atmalarına yardımcı olunmalıdır.

Sağlıklı bir ömür için meyve ve sebze tüketmek şart!


Okul çağındaki çocukların kahvaltı öğününe bir bardak % 100 meyve suyu ilave ederek güne iyi hazırlanmaları sağlanabileceği gibi okuldaki ara öğün beslenme saatlerinde de %100 meyve suları tercih edilebilir. Dünya Sağlık Örgütü “5 a day” (günde 5 öğün) kampanyası kapsamında sağlıklı bir yaşam için günde 5 öğün meyve ve sebze tüketilmesini önerir. 1 bardak yüzde 100 meyve suyu ise 1 porsiyon meyve gereksinimini karşılar. O halde doğanın insan için harika bir sağlık kaynağı olduğunu unutmadan çocukların günde bir bardak % 100 meyve suyu içmesini sağlayarak hem sağlıklarını koruyabilir, hem de zinde olmalarını sağlayabiliriz.

Kadın Kanalları Editörü: Burcunur Yılmaz

Yayın tarihi: 05.03.2013
3981
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.