Sağlık

Gülümsemekten korkmayın!

Gülümsemekten korkmayın!

Memorial Hastanesi Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Bölüm Başkanı Diş Hekimi Emek Külür, sağlıklı dişlere sahip olmanın ipuçlarını veriyor.

Düzgün temiz ve beyaz dişler gerçekten de kişinin kendine verdiği önemi, kültürel yapısını, karakterini ortaya koyuyor. Çok düzgün dişleri olan kişilere herkes imrenir. Buna sahip olabilmeniz için teknoloji ve bilim bize tüm olanakları sağlıyor.

Düzgün dişlere sahip olmak özellikle de doğal dişlerimizi koruyarak sahip olmak hem de her yaşta mümkün. Evet ortodonti bize çok güzel imkanlar tanıyor. İster 30 yaşında olun, ister 60 yaşında dişlerinize tel takılması ile dişlerimizi düzeltebiliriz. İster inanın ister inanmayın doğal dişlerinizi koruyarak ve de çok kısa zamanda sadece estetikle ilgili düzenlemeleri yapabiliyoruz. Ve bu diş tellerinin dişle aynı renk olanları hatta ve hatta görünmeyenleri bile var.

Düzgün dişlere sahip olduktan sonra daha beyaz dişler isteriz. Dişlerinizin 10 kat daha beyaz olmasını ister misiniz? Artık bu da mümkün. Yeni beyazlatma sistemleri ile 1,5 saat sonra dişleriniz 8-10 kat daha beyaz oluyor. Özellikle bu noktada hastalar diş yüzeyi temizliği ile beyazlatma işlemini tam ayırt edememekteler.

Dişlerinizi günde iki kere özellikle de gece yatmadan önce düzgün teknik ve sadece fırçalamış olmak için fırçalamayıp, 3 dakika süreyi kullanarak diş etini ve her dişi tek tek fırçaladığınızdan emin olarak fırçalarsanız ve günde bir defa diş ipi kullanırsanız sizin, doktorunuz tarafından yapılan diş yüzeyi temizliğine ihtiyacınız kalmaz.

Besin artıklarından diş yüzeyine yapışan kalıntıları fırçalama ile temizlediğimiz sürece, sağlıklı temiz diş ve diş etlerine sahip olursunuz. Dişlerinizin rengi, ten renginiz, saç renginiz gibi kalıtımsal bir özelliktir. Beyazlatma dişinizin doğal rengini daha beyaz yapabilmemizi sağlıyor.

Beyazlatma ile ilgili en çok sorulan soruların başında "beyazlatma işlemi dişlerime ve diş minesine zarar verir mi?" geliyor.

Hayır vermez diş yapısı gözle görülmeyen kanalcıklar içermektedir ve bu kanalcıklar içinde de sıvı vardır. Dişimiz ağız içinden sürekli sıvı emmektedir. Tıpkı bir sünger gibi bu yüzden çok içilen çay, kahve, cola, kırmızı şarap gibi renkli içecekler dişlerin rengini koyulaştırmaktadır. Bu sistem dişin yapısını bozmadan sıvı dengesinin değişimi ile bu beyazlatmayı yapmaktadır. Kesinlikle dişin yapısına zarar vermez, diş minesini aşındırmaz.

İkinci soru: "Ağrılı bir işlem mi?"

Uygulama sırasında tamamen ağrısız bir işlem müzik dinleyerek, televizyon seyrederek 1,5 saat uzanıyorsunuz. Doktorunuz işleminizi yapıyor. İşlemden sonra 100 kişiden 5'inde sadece bir gün süren gittikçe hafifleyen bir hassasiyet görülmüştür. Tek bir ağrı kesici ile çok kolay kontrol edilebilir ve bir günü geçmeyen bir hassasiyettir.'

Ne kadar süre dişlerim beyaz kalacak?

İşlemden sonra düzgün fırçalama ve renkli sıvı içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmanız koşuluyla 3 yıllık süreye uzatabilirsiniz. Bunun yanında eve verilecek ev beyazlatma kiti ile her ay 1 saatinizi ayırarak vereceğimiz ilacın uygulanması ile bu süreyi uzatabilir aynı zamanda ilk günkü beyazlığınızı koruyabilirsiniz. Beyazlığı takviye etme amacıyla kalem ruj şeklindeki beyazlatma ilacını dişlerinizi fırçaladıktan sonra dişlerinize sürüp 3 dakika bekleyip yine dişlerinizin ilk günkü beyazlığına dönmesini sağlayabilirsiniz.

Diş beyazlatma, bilimin estetik ve kozmetik olarak bize kazandırdığı avantajlardan biridir. Düzgün tekniklerle ve düzgün ürünlerle alınan sonuçlar gerçekten tatmin edici ve güzeldir.

Bilgi ve randevu için: 444 7 888
Memorial Hastanesi
www.memorial.com.tr

Memorial Hastanesi
Piyale Paşa Bulvarı 80270
Okmeydanı / İstanbul
Memorial Hastanesi Krokisi İçin
http://www.memorial.com.tr/tr/resim/kroki_hastane.gif

Memorial Suadiye Polikliniği
Bağdat Cd.No:420 Kat:1/1 34740 Suadiye/İstanbul
Memorial Suadiye Polikliniği Krokisi İçin
http://www.memorial.com.tr/tr/resim/kroki_suadiye.gif

Genel bilgi için: info@memorial.com.tr
Fiyat bilgileri için: price@memorial.com.tr
Yayın tarihi: 24.01.2006
901
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.