Sağlık

Fakir gıdası değil sağlık mucizesi!

Fakir gıdası değil sağlık mucizesi!

Çocuklar kuru fasulye ve nohutu tanımıyor ve yemiyor. Fastfood kültürünün yayılması, çocuk ve gençlerimizi hamburger, kızarmış patates ve kola üçlüsüne mahkum ediyor; baklagillerden alacakları vitamin ve minerallerden mahrum kalmalarına sebep oluyor.

Güncellenme tarihi:
Araştırma sonuçları özellikle gençler arasında kuru fasulye, nohut, mercimek gibi bakliyat grubu yiyeceklerinin neredeyse unutulma noktasına geldiğine işaret ediyor. Fastfood ve diğer yabancı beslenme kültürleri yayılmasıyla çocuk ve gençlerimizin hamburger, kızarmış patates ve kola üçlüsüne veya pizza-kola mönüsüne alışmaları ve beraberinde sağlık için son derece önemli olan bazı besinleri yemeyip, bunlardan uzak durmaları aslında beklenen bir sonuç.

Bu yazıda fasulye, nohut, mercimek başta olmak üzere, baklagillerin marifetlerini yeniden hatırlatmak istiyoruz. Umarız bu bilgileri ve araştırmayı dikkate alır, sofralarınızda etli fasulyeye, nohut pilava, mercimek çorbasına daha sık yer verirsiniz. Hatta yetinmez, salatalarınıza haşlanmış nohut, fasulye ve mercimek taneleri bile eklemeye başlarsınız!

Haberin devamı için tıklayın!


Ev hanımları için diyet

Mis kokulu kahverengi mucize: Tarçın

Meme kanserini önleyen besinler

Şimdi hangi balığın mevsimi?
Yayın tarihi: 11.09.2009
1059
dahafazlası
YORUMLAR

kuru baklagiller oldukça besin değeri yüksektir.lezzetli ve besleyici yemekler yapılabilir.evde sıcak yemek olması oldukça faydalıdır .etten bulunan birçok vitamine sahip aynı zamanda

man2009 11.09.2009 16:33:36
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.