Sağlık

Evlilik sonrası şişmanlamaktan korunun!

Evlilik sonrası şişmanlamaktan korunun!

Beslenme uzmanları, kadınların evliliklerinin ilk beş yılında hızla şişmanladıklarını ve genellikle ilk yıl ortalama 8-10 kilo alındığını söylüyorlar. Peki, beyaz gelinliğin içinde kuğu gibi olduğunuz halinizi nasıl koruyacaksınız?

Güncellenme tarihi:

Önce aşk geliyor ardından da evlilik... Peki ya sonra? Bu sorunun yanıtı, tartının ibresini sağa doğru yatıran 10 fazla kilo olabilir mi acaba? Acı ama gerçek; beslenme uzmanları, kadınların evliliklerinin ilk beş yılında hızla şişmanlamalarının son derece sık rastladıkları bir durum olduğunu ve genellikle ilk yıl ortalama 8-10 kilo alındığını söylüyorlar.

Kısaca, genç kızlık zamanlarımızdaki o jean pantolona artık sığamıyorsanız, kesinlikle yalnız değilsiniz. Ancak meselenin pantolona sığamamaktan çok daha önemli tarafları var elbette; yeni kocalar, düğün gecesindeki o incecik gelinin birden bire iki beden büyümesini kendi içlerinde tek bir şekilde açıklıyorlar; o da, kadının ilişkilerine artık gereken önemi vermemesi.

Araştırma sonuçlarına göre, erkekler de evlilik sonrası kilo alabiliyor. Ama kadınlara kıyasla çok daha az! Ayrıca uzmanlara göre, böylesine hızlı bir şekilde kilo almak, yatak odasında da bazı sorunlara zemin hazırlayabiliyor. Eğer ince bedeninizi ve eşinizle iyi giden ilişkinizi korumak istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin.

Yayın tarihi: 11.07.2013
13882
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.