Mahmure

Sağlık

Diyet & Fitness

Erkekler diyette!

Erkekler diyette!

Erkeklerin vücuttaki yağ oranlarının kadınlara oranla daha düşük olduğunu, bu nedenle kadınlara oranla daha kısa zamanda kilo verebildikleri bildirildi.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Diyetisyeni Melek Türkmen, zayıflamak amacıyla haftada ortalama 50 obezite hastasının kendilerine başvurduğunu söyledi.

Bu hastaların yaklaşık yüzde 20'sini erkeklerin oluşturduğunu belirten Türkmen, her bünyeye göre hazırladıkları diyet programları ile hastaları tedavi etmeyi amaçladıklarını belirtti.

Belli bir periyod dahilinde hastaların kilo kontrollerinin yapıldığını anlatan
Türkmen, "Erkekler çok sık kontrole gelmeseler de kilo verme oranları kadınlara göre daha fazla " dedi.

Erkeklerin mutfak avantajı

Erkeklerin çoğu zaman kilo problemlerini önemsemediklerini belirten Türkmen,
şunları söyledi:

"Ülkemizde erkeklerin birçoğu kilolarını sorun etmediği için bu konuda diyetisyene başvurmuyor. Fakat gelenler de diyet konusunda oldukça başarılı oluyorlar. Hatta, bu konuda sürekli kontrole gelip diyet uygulayan kadınlardan bile daha başarılılar. Bu konuda kadınlardan daha azimli ve sabırlı oluyorlar. Özellikle ev hanımı olan kadınlar mutfakla daha yakından ilgili oldukları için, diyet konusundaistenilen başarıya ulaşamıyorlar."

Türkmen, diyet programı hazırladıkları erkeklerin, genellikle 25-40 yaş arasında ve oturarak çalışanlar olduklarını sözlerine ekledi.
901
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.