Sağlık

Enerji tüyoları

Enerji tüyoları

"İyi yiyorum, her gün egzersiz yapıyorum" diyorsanız doğru bir beslenme ile daha enerjik olabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Enerji tüyoları
Her gün uyuklamamı durdurmak için diyetime ekleyebileceğim herhangi bir şey var mı? Her zaman kendimi tükenmiş hissediyorum diyorsanız sizin için önerilerimiz...

Düzenli bir diyet elbette iyi bir enerji düzeyi için katkıda bulunur ama probleme bir de yaşamının her alanını göz önünde bulundurarak yaklaşmalısınız. Yorgunluğun sebebi tiroid gibi hormon düzeyinden, fazla stresten dolayı duygusal, gece düzenli uyku saatleri gibi hayat tarzınızdan dolayı olabilir. Bundan dolayı, diyetle alakalı düzenleme yaparken aşağıdakileri de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Enerji için ne yapmalısınız?

* Yeterince demir alın

Birçok kadın sürekli enerji ihtiyacı hisseder çünkü diyetlerinde demir eksiktir. Hala üretken döneminizdeyseniz ve düzenli regl oluyorsanız, her ay demir kaybedersiniz. Bunu diyetinizle veya diğer ek ürünlerle tamamlamazsanız demir eksikliğinden kaynaklanan anemi veya kronik yorgunluk gibi rahatsızlıklarınız olur. Şu anda eğer demir eksikliğini giderici bir gıda almıyorsanız, almalısınız.
Yayın tarihi: 13.07.2008
2695
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.