Sağlık

En ünlü müşteriler

En ünlü müşteriler

Taylan Kümeli'nin müşterileri arasında sanat ve sosyete dünyasından birçok ünlü isim de yer alıyor.

Güncellenme tarihi:
Beşiktaşlı olduğunuzu biliyoruz.

Çok koyu Beşiktaşlıyım. Yedi göbek İstanbul'da Beşiktaşlıyız. Beşiktaş'ta görevli olan yöneticilerin çoğunu zayıflattım. Grubun beslenmesinde görev almamla ilgili bir proje de var. Sadece Beşiktaş değil, Galatasaray'dan Fatih Terim'in eşi geliyor. Metin Aşık geliyor. Fenerbahçelilerden çok gelen var.

En tanınmış müşterileriniz kimler peki?

Ebru Gündeş, çok güzel zayıfladı. Özcan Deniz, İpek Tuzcuoğlu, Ceyda Düvenci, Açelya Akkoyun, Yıldırım Demirören, Nilgün Delikan, Oya Eczacıbaçı, Ayşegül Cinisli, Kamhiler'in çoğu, Sabancılar, Haslar hepsi zayıfladı. Murat Akdilek, Erdoğan Kazaz, Aslı Duruman aklıma ilk gelen isimler.

Seans başı ne kadar?

Bir yıldır aynı ücretle hizmet veriyorum. Ücretimi arttırmayacağım. Allah'a çok şükür kazanıyorum. Bir seans 100 milyon lira, dört seansı 400 milyon lira. Ekonomik durumu uygun olmayan insanlara samimi olduktan sonra her zaman destek veriririm.

Siz de diyetinize dikkat ediyor musunuz?

19 yaşıma kadar çok zayıftım. 19 ile 29 yaş arası iki tane çocuk dünyaya getirip hamilelik dönemimde 9 kilo aldım. On senedir de 58.6'yım. Dönem dönem bir kilo alıp bir kilo verebiliyorum.

Yeme krizi geldiğinde hastaları nasıl durduruyorsunuz?

O anda vücut kendine şunu sormalı: "Ne yapıyorum ben?" çünkü hepimiz yapıyoruz, ben de yapıyorum, önce su içiyorum, sonra duruyorum, tatlı mı tuzlu mu ne istiyorsam gidip yiyorum. Ama sonraki öğünümde "battı balık yan gider" diye düşünmeyip "artık yemeyeceğim" demeye başlıyorum.

İş ortamında beslenme nasıl oluyor, evlerinden mi yiyecek getiriyorlar?

Başlangıçta bir hafta evlerinden getirme süreçleri var. Sonrasında hangi ortamda bulunursa bulunsunlar mönüyü ona göre hazırlıyorum.

Tüm semtlerdeki restoran mönülerini de ezbere biliyormuşsunuz.

Haftada üç beş kez dışarı çıkıyorum. Hastalarım çok gören, bilen insanlar. Onlarla paylaştığım şeyler oluyor. Her semte gidiyorum. Burası bizim ülkemiz, her semtte bulunmamız lazım.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

Bu bir yaşam felsefesi olmalı, insanlar diyet yaparken mutsuz olmasınlar. Diyet uzmanlarına güvenmeleri ve onlarla beslenme alışkanlıklarını paylaşmaları çok önemli. Diyetisyenleriyle hayat boyu ilişkilerini kesmesinler, diyetleri bitebilir, aynı kiloda kalabilirler ama yenilikleri, bilgileri onlara aktarmak zorundayız.

Adres: Akkavak Sok. Halil Bey Apt. No: 31 D: 30 Nişantaşı Tel: (0 212) 291 75 15-16

Diyet yapmanın püf noktaları

En ünlü müşteriler

Örnek diyet listesiYayın tarihi: 27.02.2004
1923
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.