Sağlık

En sağlıklı püf noktalar!

En sağlıklı püf noktalar!

Farkında olmadığımız bazı alışkanlıklarımızın, vücudumuzun gelecekteki durumunu hangi yönde etkileyeceğini bilmeden hareket etmek çoğu zaman sağlığımızı tehdit altına sokuyor.

Güncellenme tarihi:

Şimdi bu küçük detayları hayatınıza geçirerek geleceğe yatırım yapmayı hedefleyebilirsiniz.

B12’siz hayat unutulmaya mahkûm!

Dikkat! Son günlerde kendinizde unutkanlık, yorgunluk, konsantrasyon güçlüğü, depresyon belirtileri, nefes darlığı ve çarpıntı gibi belirtileri bir arada görmeye başladıysanız B 12 deponuzun boşaldığından şüphe edebilirsiniz. Eğer orta yaşın üzerindeyseniz, vejetaryenseniz ya da aşırı alkol tüketiyorsanız iki kere dikkatli olmanızda fayda var. B grubu vitaminler içinde ayrıcalıklı bir öneme sahip olan B12 vitamini yeterince alınmazsa kan hücrelerinin üretiminde ve sinir sistemi fonksiyonlarında bozulmalara neden oluyor. Hayvansal proteinler aracılığı ile alınabilen B vitamini eksikliğinizi kırmızı et ve deniz ürünleri ile süt ve süt ürünleri tüketerek kapatabilirsiniz. Ancak bazen sadece beslenmenin yeterli olmadığı durumlarda doktorunuz B12 takviyesi önerebilir.

Yayın tarihi: 06.03.2012
2965
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.