Sağlık

Eliniz sizi ele veriyor!

Eliniz sizi ele veriyor!

El sıcaklığı, soğukluğu, elin kuru veya nemli oluşu ve el deriniz kişiliğinizin aynası.

Kirolojiye (El bilimi) göre elin sıcaklığı, soğukluğu, nemli ya da kuru oluşu ile el derisinin özellikleri kişinin karakteri hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.

İnsan vücudunun en önemli organlarından olan eller aynı zamanda insanın kişiliğini de ele veriyor.

Ellerin incelenmesi dolayısıyla kişilik analizi yapan bir bilim dalı olan kiroloji (el bilimi), el sıcaklığına, soğukluğuna, kuru veya nemli oluşuna, derinin rengi, kalınlığı ve avuç içindeki çizgilere göre bireyin kişiliği ortaya çıkıyor.

Kiroloji bilimine göre el ve kişilik özelliklerinden bazıları şöyle:

Sıcak el: Etkin lider kişilik

Sıcak ve nemli el: Aktif, sağlıklı, ihtiraslı kişilik

Nemli el: Maddeci kişilik

Nemli ve soğuk el: Pasif, hareketsiz ve sağlıklı kişilik

Soğuk el: Pasif kişilik

Soğuk ve kuru el: Pasif, zeki ve maneviyatçı kişilik

Kuru el: Maneviyatçı kişilik

Kuru ve sıcak el: Aktif, zeki ve girişimci kişilik

El derisine de dikkat

Kiroloji biliminde ayrıca el derisinin özelliklerine göre de kişinin karekteri hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Buna göre bazı kişilik özellikleri şöyle yorumlanıyor.

Hırçınlık

Elinizin derisi kalın, katı ve kahverengi ise; tırnaklarınız dökdörgen biçiminde ve geniş değil uzun ise; elinizdeki çizgiler çok sayıda derin ise ve bu çizgilerin rengi sarıya yakın kahverengi ise hırçınsınız.

Bu tip kişiler örgütleyici, gerçekleştirici, iş adamı, randımanlı çalışma, tek düze duygusallık, ayıklayıcı hafıza özelliklerine sahiptirler.

Sinirlilik

Elinizin derisi ince, kaygan, renksiz ya da fildişi rengindeyse; tırnaklarınız uzun, dikdörtgen, uzun ve çok dar ise; avuç içi çizgileriniz ince ve renksiz ise sinirlisiniz.

Bu tip kişiler, düşünceli ve yaratıcı, duyduğunu unutmama, iş hayatına yabancılık, üretkenlik, kontrol edilemeyen duygusallık özelliklerini gösterirler.

Saldırganlık

Elinizin derisi kalın ancak elastiki ise ve rengi pembe veya kırmızı ise; avuç içi çizgileriniz yeterince çok ve belirgin ise, renkleri kırmızı ya da pembeyse; tırnaklarınız kısa ve geniş ve pembemsi ise saldırgansınız.

Bu tip kişiler haraketlilik, tutku, unutmamak, ticari yetenek, üretkenlik, denetimsiz duygusallık özelliklerini gösterirler.

Uyuşukluk

Elinizin derisi kalın ya da çok ince ise ya da rengi beyaz ise; tırnaklarınız kısa, geniş ve renksiz ise; avuç içi çizgileriniz az, geniş ve renksiz ise uyuşuksunuz.

Bu tip kişiler hareketsizlik, hatırlamada kopukluk, ticari yetenek, az ve yapay randıman, monoton duygusallık özellikleri gösterirler.
Yayın tarihi: 02.02.2003
1109
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.