Sağlık

Egzersiz zamanı!

Egzersiz zamanı!

Biz kadınların kışın aldığımız fazla kilolarla başa çıkarken unuttuğu en sağlıklı diyet olan egzersiz, doğru zamanda daha rahat sıkılaşmanızı sağlayacak

Güncellenme tarihi:
Egzersiz zamanı!

Fazlalıklardan kurtulmaya çalıştığınız zamanlarda başvurduğunuz yorucu spor aktivitelerinin ve diyet ürünlerin doğru zamanlarda uygulanmadığında etkisi azalıyor. Gün içerisinde sürekli değişen biyolojik ritmimiz gece 24.00'dan itibaren vücudumuzun yenileme sürecine girmesiyle duraksar. Gece, insan vücudu için en az enerji harcanması anlamına gelir. Araştırmalara göre vücudumuzun sistemlerinin en yoğun olarak çalıştığı zaman; akşamüstü.

Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri; su kaybını en aza indirecek giysilerin seçimidir. Yazın ter emici merserize, egzersizi sağlıklı yapmanızı sağlayacaktır.

Egzersiz saati, sabah enerjik kalkanlar için, eğer hava sıcaklığı da uygunsa, sabaha çekilebilir. Ancak öncelikle 5-10 dakikalık bir ısınma hareketleri ve 1 bardak su ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Düzenli bir uyku için de öğleden sonraki saatlerde yapacağınız egzersizler, sizin için faydalı olacaktır. Uyumanıza yakın zamanlarda egzersiz yapmayın! 

Biz kadınların göz ardı ettiği spor ve egzersizler, düzenli bir beslenme ile tüm fazlalıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Yayın tarihi: 20.06.2012
1173
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.