Sağlık

Egzersiz yapmayı bir de böyle deneyin

Egzersiz yapmayı bir de böyle deneyin

Egzersiz yapmayı sevdirecek önerilerimiz var.

Güncellenme tarihi:
Egzersiz yapmayı bir de böyle deneyin

Egzersiz yapmak, birçoğumuzun kaçtığı bir iş. Çok yorgun olduğumuzu bahane ederiz, vaktimizin olmadığını ya da spor yapmak için spor salonlarına verilecek paramız olmadığını. Oysa bunlar, gerçekten spor yapmak istersek önemini kaybedecek şeyler. Spor yapmayı sevmiyorsanız bir de bu yolları deneyin.

Öncelikle ne tür bir spordan hoşlanacağınızı bulun. Sabahları koşuya çıkmak mı sizi daha mutlu eder, akşam eve gelmeden önce spor salonuna uğrayıp yaptığınız ağırlık çalışmaları mı?

Düzenli spor yapan insanların kendilerini fiziksel ve ruhsal olarak iyi hissetmelerinin nedeni, spor yaparken yoruldukça
salgılanan endorfin hormonu. Bu duygunun yaşattığı hazzı keşfettikten sonra spor yapmaktan isteseniz de vazgeçemeyeceksiniz.

Eğer pes etmeye yatkın bir yapınız varsa, plan yapın ve planlarızın gerçekçi olsun. Bir günde 5 saat koşamayacaksanız,
kendinize ulaşamayacağınız hedefler koymayın, yoksa şevkiniz kırılacaktır.

Sosyal medya kullanıcısıysanız, spor alanında uzman kişileri takip ederek kendinize uygun tavsiyeler edinebilirsiniz.

Öncelikle spor yapmayı gerçekten isteyip istemediğinize karar verin ve sporu hayatınıza yerleştirmek konusunda kendinizi ikna edin. Bunu yapabileceğinize inanırsanız, sporun hayatınızda bir yeri olması kolaylaşacaktır.

Yayın tarihi: 20.07.2012
863
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.