Sağlık

Dünyayı sarsan yeni diyet: Forking

Dünyayı sarsan yeni diyet: Forking

Artık yediğiniz her besinin kaç kalori ettiğini ya da içerdiği yağ değerlerini hesaplamaktan sıkıldınız mı? O zaman size dünyada yeni bir trend olarak yükselişe geçen yeni bir diyetten söz etmek istiyoruz: "Forking" ya da sadece çatalla yemek...

Bu basit ve aynı zamanda oyun oynamak kadar eğlenceli metodun kaşifi Ivan Gavriloff. Ünlü metod uzmanı ve kaos danışmanı, kilo problemine de el attı ve araştırmaları Fransız doktor ve uzmanlardan oluşan bir kadro tarafından desteklendi.

Şimdi "forking"in ana prensiplerini keşfetmenin ve ardından size en uygun metodu seçmenin zamanı: "soft forking" ya da sıkı diyetçiler için "forking"... Tatlarına varabilmek için sadece çatal kullandığınız tarifleri ya da mönüleri deneyin. Göreceksiniz, bu diyet sadece orijinal değil aynı zamanda mükemmel bir şekilde işliyor.

Belki akşamları sadece çatalla yenebilen gıdalarla beslenmek size ilk bakışta biraz çılgınca görünebilir. Ancak bu fikir fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve hedefe hızlı ulaşmada bir takım sınırlamalar getiren sayısız diyet prensibinin önüne geçiyor. Ivan Gavriloff'un "forking"i anlattığı kitabı; "Dîne avec une fourchette", aslında her şeyi söylüyor: "Akşam yemeğini çatalla ye"

Akşamın anlamı; "forking" prensibinin sadece akşamları geçerli olduğunu gösteriyor. Diğer öğünler alışılagelmiş şekilde yeniyor. Çatal, bu metotun en önemli enstrümanı. Akşam yemeklerinin, gündüzün fazla kaçırılmış yemeklerini midede yeniden düzenlemek için az yenmesi gerekiyor. Bunun için de çatal en önemli yardımcımız olarak öne çıkıyor.

"Forking" aynı zamanda oldukça eski bir prensibi yeniden göz önüne çıkarıyor; "Kahvaltıları bir kral gibi, öğlen yemeklerini bir çiftçi gibi akşam yemeklerini de dilenci gibi yap..." Bu metodla iştah anları otomatik olarak uzamış oluyor. İştah doğal olarak sabahları en üst düzeyde oluyor. Öğle sırasında daha ölçülü kalıyor ve akşamları ise en aza indirgeniyor. "Forking" kesinlikle zorlayıcı bir diyet değil. Derin etkileri zaman içinde ortaya çıkıyor.
Yayın tarihi: 27.10.2006
1505
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.