Mahmure

Sağlık

Diyet & Fitness

Dokunmayın! Kilo aldırır...

Dokunmayın! Kilo aldırır...

Kilo vermek isteyenler ilk önce şunu bilmelisiniz ki diet yaparken yapmanız ya da yapmamanız gereken belli başlı şeyler var. Neden hala koca bir göbeğe ya da koca bir popaya sahibim oysa ki hiç yemiyorum bahanesi artık rafa kalktı. Çünkü artık gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi

Kilo vermek isteyenler ilk önce şunu bilmelisiniz ki diet yaparken yapmanız ya da yapmamanız gereken belli başlı şeyler var. Neden hala koca bir göbeğe ya da koca bir popaya sahibim oysa ki hiç yemiyorum bahanesi artık rafa kalktı. Çünkü artık gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi:
Herkes kolayca kilo vermek ister fakat bu her zaman kolay olmaz. Diet yaparken yemeniz ve yapmanız gereken şeyler yanında yememeniz ve yapmamanız gereken şeyler de var.

Yemeniz gerekenler

1. Karbonhidrat: Vücudunuzun diet yaparken güçsüz kalmamasını istiyorsanız karbonhidratlara önem vermeniz gerekir. Mesela sebze, meyve. Bunları mutlaka yemeniz gerekir.

2. Sebze: Özellikle taze sebze sularını tercih edin.

3. Protein: Özellikle balık ve tavuk ürünlerine ağırlık vermelisin. Bu ürünler protein açısından sizi ayakta tutacaktır.

Yememeniz gerekenler:

1. Makarna

2. Ekmek: Günde en fazla iki dilim yemelisiniz. Daha fazlası kilolu bir vücut olarak size dönecektir.

3. Üç beyaz: Yani şeker, tuz ve un. Bu üçünden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

4. Soda: Diet sodalar bile sizin için tehlikelidir.

5. Kurabiye, pasta yani tatlılar: En tehlikeli olanlar bu kategoriye girer. Bir iki haftalığına bu ürünlerden uzak durduğunuzda neler olduğunu daha iyi görebileceksiniz.Yayın tarihi: 19.09.2005
805
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.