Sağlık

Doğal yollarla zayıflama rehberi!

Doğal yollarla zayıflama rehberi!

Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, sorularınızı yanıtlıyor...

beslenme

Bedeninize aynada bakıyorsunuz ve "bu ben miyim" diye soruyorsunuz. Her tarafınızda çirkin bir katman olarak duran yağlar. Gardropta asla vücudunuza girmeyen giysiler. Her yaştan insan için büyük sorun şişmanlık. Bazıları için tartıda görünen rakama yönelik yorum başkadır. Kim 20 kilo vermekle hayata yeniden dönmeyi planlar. Kimi 3 kilo fazlayı büyük dert yapar, bunalıma girer.

Fazla kilo mücadele, birçok bileşenden oluşuyor: Vücut yağlarında azalma ve kas güçlendirme, güzel bir beden.. Ancak, zayıflama sadece ideal bir vücut için gerekli değil. Aynı zamanda sağlıklı olmayı umursayan herkes kilolarını taşımaktan vazgeçmeli. Bana bir çok soru geliyor. Bölgesel kilo derdi olanlar, selülitlere çözüm arayanlar, aşırı kilodan bunalıma girenler.. Bunları ancak vakit buldukça yanıtlıyorum. Tabii asıl olarak, bitkisel yollarla kilo vermekte ısrarlı olanlardan geliyor. Çünkü iştaha söz geçirme ve incelme formülünün sırrı doğada.

Eğer bir kurtarıcı bekleniyorsa asıl kurtarıcının tabiatın özündeki doğal bitkilerde olduğu açıktır. Bitkisel incelme yönteminin kurallarına uyduğunuzda, saat gibi bir işleyiş, bedeni olması gereken kiloya götürüyor. Çünkü doğadaki zayıflama programı bir bilgisayar gibi işliyor! Siz de aşağıda verdiğim yanıtlardan, kilo problemlerinizin çözümüne yönelik ipuçlarını bulacaksınız.

-Merhaba, öncelikle paylaşacağınız bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Bankada çalışıyorum hareket etme imkanım çok az.

54 kiloydum. Şu anda 62 kiloyum. 22 yaşındayım, 1.60 boyundayım ve zayıflayamıyorum. Kendimi psikolojık olarak da çok kötü hissediyorum ve bundan dolayı hareket etmek dahi istemiyorum. Herşeyin beyinde bittiğini biliyorum ama olmuyor. Çevremdekilerın baskısından da sıkıldım. Bana önerebileceğiniz neler var. Gerçekten kararlıyım ve zayıflamak istiyorum. Eski formuma gelip, hep öyle kalmak istiyorum....

Kilolardan yakınanların büyük bir çoğunluğunun sebebi hareketsizlik ve yanlış yeme düzeni.. Maalesef devlet dairesi, banka veya ofis gibi yerlerde çalışan hanımlar kilo alabiliyorlar. Çünkü bu tarz çalışmanın gereği olarak çok az hareketli bir yaşam tarzı söz konusu. Rahat bir kilo kaybı için etkili yol tüketilen besin miktarını azaltmak ve iştahı dizginlemektir. Çok basit gibi görünüyor ama açlık, bir süre sonra yiyeceklere saldırma güdüsünü harekete geçiriyor. Hiçbir insan maalesef iştahına engel olamamakta. İşte bazı bitkiler insanın bu zaafına karşı yardımcı oluyor! Açlığı bastıran, metabolizmayı uyaran,yağ yakımını artıran ve bağırsak gıda geçişini hızlandıran bitkiler çok şükür ki keşfedildi. Doğal kaynaklarle iştah kesmeyi denemelisiniz. Bitki kökenli bir kilo verme yöntemiyle, sağlıkten ödün vermeden istediğiniz inceliğe kavuşursunuz. Ki bu yöntem, canlılığınızı, aktivitenizi korumak için olanak sağlayan bir sistem...Gıdalarda bulunan yüksek kaloriler nedeniyle bedeninizde yağ bağlanıyor. Biberiye, rezene yeşil çay gibi bitkiler, kandaki yağları yakarak, enerjiyi etkinleştirir. Zihinsel ve fiziksel performansınızı artırır.

Yayın tarihi: 17.04.2012
7445
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.