Sağlık

Diyette yenilmemeniz gereken 7 bahane

Diyette yenilmemeniz gereken 7 bahane

Diyete başlamak kolay, ama başarıyla devam ettirebilmek sanıldığı kadar basit olmuyor, özellikle de kısa sürede tartıda istediği değişimi göremeyenler diyetlerinden akıllarına gelen bazı bahaneler le vazgeçiyorlar.

Güncellenme tarihi:
Diyette yenilmemeniz gereken 7 bahane
Diyete başladıktan sonra sizi bahanelere sürükleyecek ruhsal aşamalardan sık sık geçebileceğinizi belirten uzmanlar, önemli olanın bu aşamaları başarıyla atlatabilmek olduğunu belirtiyorlar.

Birkaç gün süren şok diyetlerin arkasına sığınarak kendinizi kandırmayın. Şok diyetler hem kısa sürede kendinizi kötü hissedip diyetten vazgeçmenize neden olur, hem de sağlığınıza zarar verir. Ayrıca kısa sürede verdiğiniz kiloları, eski beslenme düzeninize döndüğünüz an kısa sürede tekrar alırsınız. Sağlıklı bir diyet programında, günlük alınması gereken kalori miktarı, kişinin yaşına, kilosuna ve hormon yapısına göre değişiklik gösterir. Kadınlar günde en az 1200, erkekler ise en az 1400 kalori almalıdır. Örneğin, siz 1000 ya da daha az kalorilik bir diyet uygulamaya kalkarsanız, sürekli aç kalmaktan ötürü diyeti yanda bırakma olasılığınız artacaktır. Diyetinizi tamamlamak istiyorsanız her zaman uzun vadede kilo verdiren diyetlere yönelmelisiniz.


Haberin devamı için tıklayın!
Yayın tarihi: 23.04.2010
1221
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.