Sağlık

Diyet yemekleriniz kapınıza geliyor!

Diyet yemekleriniz kapınıza geliyor!

'Sağlıklı beslenmeye, diyete vaktim yok' bahanesine son verebilirsiniz çünkü Rafinera, vakit bulamadığınız her şeyi sizin için hazırlıyor ve istediğiniz diyet mönüsünü adresinize teslim ediyor.

Güncellenme tarihi:
Diyet yemekleriniz kapınıza geliyor!
Hızlı tempo nedeniyle uymanız gereken beslenme düzenine uyamıyorsanız, öğünlerinizi sizin için düşünüp, kişiye özel hazırlayan üstelik nerede olursanız olun, istediğiniz saatte ayağınıza kadar getiren bir 'yemek şirketi' var; Rafinera. Rafinera yemek yapmaya ve sağlıklı beslenmeye vakit bulamayanlar için 'kurtarıcı' olarak doğmuş bir proje. Size uygun beslenme programını oluşturup, tasarlayıp, hazırlayıp, paketleyip istediğiniz yere ulaştırıyor! Rafinera Şef ve Genel Koordinatörü, SağlıklıYaşam Uzmanı İdil Şanal, bu kurtarıcı projeye dair sorularımızı yanıtladı.


Rafinera nedir? Nasıl işliyor, kısaca anlatır mısınız?
Rafinera kişiye özel beslenme planları servis etmektedir. Ekibimizde beslenme uzmanlarımız ve sağlıklı yaşam danışmanımız yer almaktadır. Bu profesyoneller kişilerin istedikleri beslenme biçimine, almaları gereken günlük kalori miktarına, karbonhidrat, protein ve yağ değerlerine, yemek zevklerine ve sağlık sorunlarına uyumlu olacak şekilde kişilerin günlük tüketecekleri besinleri listeler, pişirir ve İstanbul sınırları içerisinde istenilen adrese teslim ederler.

Sistemimiz şu şekilde işler:
Kişiler bize başvururlar ve istedikleri beslenme biçimini söylerler. (kilo vermek, hamile beslenmesi, diyabetik beslenme, vejetaryen beslenme vs gibi.)
Beslenme uzmanlarımızın hazırladığı bir form eşliğinde kişilerin beslenme, alışkanlık ve tercihleri ile ilgili künyeleri oluşturulur.
Kişilerden alınan veriler doğrultusunda günlük almaları gereken kalori miktarı, bu kalorinin karbonhidrat-protein ve yağ oranları hesaplanır.
Kişilerin ağız tatları ve yemek tercihleri doğrultusunda günlük mönüleri hazırlanır, profesyonel ekibimiz tarafından diyetisyen gözetiminde bu menüler pişirilir.
Kişilerin gün içerisinde tüketecekleri tüm ürünler (sabah kahvaltısı, ara öğün, öğlen yemeği, ara öğün, akşam yemeği) özel ambalajlarında sabah istenilen saatte kişilerin istedikleri adrese teslim edilir.

Bu sayede kişiler hem hedeflerine (kilo vermek, sağlıklı beslenmek, vejetaryen, diyabet vs.) ulaşabilir hem de hiç uğraşıp zaman harcamadan diyetisyenin kendileri için uygun gördüğü besinleri kendi zevk ve tercihlerine göre hazırlatıp kolaylıkla tüketebilirler.


Yayın tarihi: 07.11.2009
4424
YORUMLAR

hanım efendi güzel anlatıyor ama yanındaki gs dosyasını kaldırsın fb liler sipariş vermez ben dail

ercaneksi 08.11.2009 12:27:54
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.