Sağlık

Diyet yapmanıza yardımcı olacak yiyecekler

Diyet yapmanıza yardımcı olacak yiyecekler

Diyet yapmak korkunç bir şey, bunu kabul ediyoruz.

Güncellenme tarihi:
Diyet yapmanıza yardımcı olacak yiyecekler

Aç kalmak, ne pahasına olursa olsun insanın canını sıkar. Ancak diyet yaparken doğru yiyecekleri yiyerek, bedeninizdeki yağların yakımı için doğadan yardım alabilirsiniz.

Yulaf

Karbonhidrat oranı yüksek bir yiyecek olsa da bir tam tahıllıdır. Oldukça besleyici olması sebebiyle tokluk hissi de verir. Yüksek lif oranının yanı sıra kolesterolü ve kan yağını düşürür. Yavaşça sindirildiğinden kan şekerinizi hızla yükseltmez ve böylece doygunluk hissinizi uzun süre korursunuz.

Yumurta

Beslenme uzmanları, en sonunda yumurtanın kötü şöhretinin bir yalandan ibaret olduğunu açıkladı. Artık kimse yüksek kolesterole neden olduğunu savunmuyor. Yağ içermeyen ama yüksek oranda barındırdığı protein ile pek çok diyetin vazgeçilmezi.

Elma

Gün içerisinde yediğiniz 1 ya da 2 elma hayatınızı kurtarabilir. Sayısız araştırma gösteriyor ki yemekten yarım ya da 1 saat önce yenen bir elma yemekten aldığınız kaloriyi azaltıyor. İyi ama neden? Elmadaki lif size tokluk hissi verir, bu sayede daha az yersiniz. Ayrıca içeriğindeki antioksidanlar metabolik rahatsızlıklara engel olur.

Kırmızı Et

Kulağa pek de diyet yiyeceği gibi gelmiyor, değil mi? Ancak araştırmalar gösteriyor ki diyetlerinde kırmızı et olan insanlar olmayanlara oranla daha fazla kilo kaybetmekte. Uzmanlar kırmızı ette yoğun olarak bulunan proteinin kas kütlesi oluşumunda yardımcı olduğunu düşünüyor - tabii bu noktada kas oluşumu için egzersiz yapmanız şart.

Tarçın

Bu baharatın şeker metabolizması üzerindeki gücü gerçekten inanılmaz. Düzenli alındığında kan şekeri ve kolesterol seviyenizi düşürür.

Yayın tarihi: 16.05.2012
1120
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.