Sağlık

Diyet meydan savaşı

Diyet meydan savaşı

Bahara girerken kadınları fazla kilolarından kurtulma telaşı sardı! Harıl harıl diyet reçeteleri seçiliyor; spor salonlarının kapıları aşındırılıyor. Şimdi tek hedef, kilo vermek...

Kilo vermek konusunda gerçekten büyük bir faaliyet var. Ancak diyet uygulayarak kilo vermek sanıldığı kadar da kolay değil. Aslında kadınlar diyet uygulamaya karar verdikleri zaman büyük bir savaşa girmeyi de göze alıyorlar.

Diyet savaşını kazanabilmek için bazı zorlukların yenilmesi, problemlerin çözümlenmesi gerekiyor. Başka bir deyişle diyet kazanılması pek de kolay olmayan bir savaş.

Diyet uygulayanların karşılaştıkları problemler aslında savaşın birer parçası. Bu problemlere bir göz atalım. Diyet savaşını kazanmanız için uzmanların önerdikleri taktikleri göz ardı etmeyin. Gerçekten isterseniz ve savaşı kurallarına göre sürdürürseniz yaz gelmeden fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.

Problem: Sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmak

Daha önce de diyet uygulamış olmalısınız. Bir an için o günleri yeniden gözlerinizin önünde canlandırın. Diyete başlamadan bir hafta önce sevdiğiniz yemekleri birer birer tatmamış mıydınız? Diyetten önceki yemek bir son yemek niteliğini taşıyordu değil mi? Sonra da sevdiğiniz yiyeceklerden ayrı kalmayı bir süre daha göze alamadınız ve diyet yapmayı bir ay ertelediniz. Bu arada daha da fazla kilo almış olmalısınız.

Çözüm: Diyet yapmak işkence çekmek değil!

Diyet yapmak denilince aklınıza gelen ilk sözcük işkence olmasın. Belli bir hedefe ulaşmak istediğiniz için bazı sıkıntılara da katlanmayı göze almalısınız. Bu arada sevdiğiniz yiyecekleri yasaklar listesine almanıza hiç gerek yok. Sadece bu yiyeceklerin içerdikleri kalori miktarını öğrenin ve sevdiğiniz yiyeceklerden oluşan bir yemek programı hazırlayın.
Yayın tarihi: 19.03.2007
1979
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.