Sağlık

Daha sıkı kalçalar için öneriler

Daha sıkı kalçalar için öneriler

Bu yazı daha sıkı, daha seksi kalçalarla karşılamak istiyorsanız, bu basit 5 öneriye dikkat.

Güncellenme tarihi:
Daha sıkı kalçalar için öneriler

Hepimizin hayali sıkı ve seksi kalçalara sahip olmak. Yoğun iş hayatı, koşuşturma, hareketsizlik derken spora zaman ayıramıyor, vücudumuzu ihmal ediyoruz. Oysa yaz mevsiminin hızla yaklaştığı şu günler de harekete geçmenin zamanı geldi.

Çok oturmaya son.

Hareketsiz bir yaşamın etkilerinden tüm vücudumuz kadar kalçalarımızda nasibini alıyor. Günlük yaşantımızda yetersiz hareket etmemiz sonucu kalça kaslarımız gevşiyor ve kalçalardaki yağ hücresi oranı artıyor. Kısacası ne kadar oturursanız o kadar büyütüyorsunuz. O nedenle çok oturmaya son verip, size hareket sağlayacak tüm fırsatları değerlendirin.

Sık- bırak, sık- bırak.

İşte size basit bir egzersiz. Gün içerisinde kalça kaslarınızı uyarmak için aklınıza geldikçe sıkıp gevşetin.

Asansör olmaz, merdivene yönelin.

Sıkı kalçalara sahip olmak istiyorsanız bundan sonra asansörü unutup, merdivenlere yönelin. Merdiven inip çıkarak kalça kaslarınızı fazla efor harcamadan, verimli bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Yokuşlar gözünüzü korkutmasın.

Doğa yürüyüşlerine vakit ayırın ve yokuşları tırmanıp inerek kalça kaslarınızı çalıştırın. Ayrıca gezinti sırasında bazen geri geri yürümeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle sıkı kalçalara kavuşma olasılığınız artar.

Egzersizleri aceleye getirmeyin.

Egzersizlerinizi biran önce yapıp, bitirme fikri size cazip gelse de elde edeceğiniz sonuç pek cazip olmaz. Aceleye getirilen egzersizlerden verimli bir sonuç alamazsınız. O nedenle kaslarınızı çalıştırırken gereken önemi vermeli, doğru pozisyon ve zamanlama ile gücü hissederek hareket etmelisiniz.

Yayın tarihi: 16.05.2012
3563
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.