Sağlık

Çin mucizesi ve besin duyarlılığı modası

Çin mucizesi ve besin duyarlılığı modası

Varlıklı kesimdekiler şimdilerde süt içmiyor. Yağ, yoğurt, peynir gibi sütlü ürünleri yemiyor. Kırmızı et yasak. Kafaları iyice karışanlar tavuk eti, hatta balık eti de yemiyor...

Çin Mucizesi' ve 'Besin Duyarlılığı' yüzünden insanlar yemiyor içmiyor

Varlıklı kesimdeki beyler hanımlar, "yemekten içmekten kesildi..." Parasızlıktan değil... Bir kitap ve de bir kan testi yüzünden...

Varlıklı kesimdekiler şimdilerde süt içmiyor. Yağ, yoğurt, peynir gibi sütlü ürünleri yemiyor. Kırmızı et yasak. Kafaları iyice karışanlar tavuk eti, hatta balık eti de yemiyor. Her türlü şekerli ürüne el sürülmüyor. Beyaz un ile yapılmış hiçbir gıda maddesi yasak. Alkollü içki kötü. Hele fermente olanları (şarap, bira) tukaka... İyi de geride ne kaldı diyeceksiniz?

Her türlü yeşilliğin çiğ, haşlanmış ve de zeytinyağı ile pişirilmişi yenilebilir. Zeytinyağı bile kararında yenilecek. Siyah ekmek yenilebilir. Zeytin yenilebilir. Fasulye, nohut, mercimek, bakla tavsiye edilir. Zeytinyağı ile pişirilmeleri şartı ile... Pilav da zeytinyağı ile pişirilecek. Börek siyah un ile yapılır, yumurta, tereyağı, peynir kullanılmaz, sebzeli olur ise izin var. Pardon... Çay kahve de yok.

Bunlar genelde yenilemeyecek gıda maddeleri... Kişiye özel sınırlamalar da var. Bazılarına karpuz, kavun yasak... Bazılarına domates, hıyar yasak... Bazılarına soğan sarımsak yasak...

İnsanlar yemekten içmekten kesildi
Konuya yabancı olanlar "Olur mu böyle şey!" diyecekler... Fakat inanınız ki oluyor... Hiç olmazsa benim çevremde yaşayanlar, bana göre "perişan", onlara göre "mutluluğa ulaşmış durumdalar."

Bütün bunlar "zayıflamak" için değil, "sağlıklı olmak, hastalanmamak" için... Çünkü dalga dalga yayılan yeni inanışa göre "Çin Mucizesi" kitabını okuyanlar ve de "Besin Duyarlılığı" testini yaptıranlar, kitapta yazılanlara ve test sonucu belirlenen yasaklara uyarlarsa "daha sağlıklı olacaklar, daha çok yaşayacaklar."


Yayın tarihi: 27.07.2010
1677
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.