Sağlık

Çikolatanın afrodizyak etkisi efsane

Çikolatanın afrodizyak etkisi efsane

"Çikolatanın içindeki maddeler kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor ama afrodizyak etkisi yok"

Thierry Muret işe Belçika'da küçük bir dükkan açarak başladı. Bugün bir çikolata devinin mutfağını yönetiyor...

Godiva'nın mutfağından sorumlu şef Thierry Muret: "Çikolatanın içindeki maddeler kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor ama afrodizyak etkisi yok"

Hayatı çikolata yemekle geçiyor. 21 yıldır yiyor, içiyor, dünyayı dolaşıyor. "Üstelik bir de bu iş için para alıyorum" diyor, dünyanın önemli butik çikolatalarından Godiva'nın mutfağından sorumlu şef Thierry Muret. ABD'de Pennsylvania'da yaşayan şef, hem Amerika'daki hem de Brüksel'deki mutfaktan sorumlu olduğu için bütün vaktini kıtalararası seyahatlerde geçiriyor.

Godiva 80 yıl önce Brüksel'de Joseph Draps tarafından kuruldu. Bugün 80'in üzerinde ülkede satılan butik çikolatalar, Ülker'in markayı satın almasıyla birlikte artık ülkemizde de özel günlerin olmazsa olmazı. Çikolata tasarımına çok önem verdiklerini anlatıyor şef Tierry Muret. Bu konuda moda dünyasından ilham aldığını söyleyen Muret, "İstanbul'dan da çok etkilendim. Bu ilhamla belki Türk kadınlarına özel bir koleksiyon yaratabilirim" diyor...

Herhalde her gün bir miktar çikolata yemeniz gerekiyor ama kıskanılacak kadar zayıfsınız...
Günde yaklaşık 200-300 gram çikolata yiyorum. Ürettiğim çikolataları tatmak zorundayım. 21 yıldır Godiva'dayım. Daha önce Belçika'da kendi çikolata dükkanım vardı. Yani toplamda 26 yıldır çikolata işinin içindeyim.

Yayın tarihi: 08.05.2009
1841
dahafazlası
YORUMLAR

Önemli olan da zaten çikolata'nın verdiği o mutluluk hissi.. Afrodizyak etkisi nedeniyle çikolata yiyene hiç rastlamadım ben..

ebrubilgili 13.05.2009 11:50:35
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.