Sağlık

Canın ne çekiyorsa vücudun ona ihtiyacı var

Canın ne çekiyorsa vücudun ona ihtiyacı var

Bazen canın acılı ve baharatlı şeyler çektiği olmuyor mu? Ya da diyette olduğun halde çikolata yemekten kendini alıkoyamıyor musun? Aslında vücudun sana bir şeyler söylemeye çalışıyor...

Güncellenme tarihi:
Hangimiz yaşamadık ki? Canın birden bire cips çektiği zaman hiçbir şey o kocaman parıl parıl pakete ulaşmana engel olamaz. Bütün o egzersiz hareketleri, diyettesin diye yediğin lezzetli salatalar ya da kusursuz bir kadın vücudunun fit silueti gözlerinin önüne gelse bile yağlı bir pizza dilimi yemekten kendini alamazsın! Peki, neden illa ki belirli yemeklere karşı zaafımız oluyor? What Flavor is Your Personality kitabının yazarı ve Chicago'daki Smell & Taste Treatment and Research'ün başkanı Doktor Alan R. Hirsch, durumu şöyle açıklıyor: "Aşerme hissinin fiziksel bir unsuru mutlaka var ama aynı zamanda kişiliğinizin içyüzünü kavramanıza yardımcı olacak ipuçları da içeriyor." Hirsch bu işi biliyor çünkü 25 yıldan fazla zamandır 18.000'den fazla insanın yemek seçimi, kişiliği ve aşermesi üzerinde çalışmalar yapmış. Fazla kalorilerin arkasında buzdolabı önünde ya da abur cubur reyonunda geçen zamanlar yatıyor. Bunu ortadan kaldırmanın yolları ise bizde! Haberin devamı için tıklayın!
Yayın tarihi: 02.06.2010
1009
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.