Sağlık

Bu hareketlerle stresi engelleyin!

Bu hareketlerle stresi engelleyin!

Kortizol seviyesini düşüren yoga sayesinde ruhunu dinlendirebilirsin!

Güncellenme tarihi:
Bu hareketlerle stresi engelleyin!
Gerginlik insanı hem fiziksel hem de duygusal olarak yorar. Strese girince adrenal korteks, kortizol hormonu salgılarken, adrenal medulla ise epinefrin salgılar. Kortizol ve epinefrin salgılanınca karaciğer daha çok glikoz üretir, bu da "kaç ya da savaş!" tepkisini doğurur. Dolaşım sistemine sızan bu böbrek üstü hormonları sayesinde tansiyon yükselir ve kalp krizi geçirme riski artar. Fazla kortizol göbekte yağ birikmesine de neden olur.

Kendine bir kadeh şarap daha dolduracağına bu hareketleri uygulasan daha iyi olur. Stres hormonu kortizol seviyesini düşüren yoga sayesinde ruhunu dinlendirebilirsin. Yoga eğitmeni Gwen Lawrence tarafından tasarlanan bu dört yoga hareketi ile yılın sonunu kafayı yemeden getirebilirsin. Bütün bu hareketleri uygulamak sadece 15 dakikanı alacak. Böylece sonrasında ekstra kalorileri yakacak bir spinning dersine katılabilirsin. Bunu haftada üç kez uygula. Her bir hareketi iki, üç kez yaparak başla ama ilerleyen zamanda her birinin sayısını 21'e çıkartmaya çalış.


Stresi azaltan yoga hareketlerini görmek için tıklayın!
Yayın tarihi: 31.07.2010
1740
dahafazlası
YORUMLAR

çok güzel hareketler, thanksssss

süper 08.11.2010 09:37:42

Gerçekten masajdan çıkmış gibi hissedeceğiniz hareketler

Jiva 06.11.2010 09:43:34
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.