Sağlık

Bitki çayı detoksu ile vücudunuzu arındırın!

Bitki çayı detoksu ile vücudunuzu arındırın!

Dr. Yasemin Bradley anlatıyor…

Detoks özellikle son yıllarda günlük hayatımızda sıkça karşımıza çıkan bir kavram olarak yerini aldı. Toksinlerden arınma anlamına gelen “detoks” hem vücudumuz hem de dolaylı olarak ruhumuz için bir yenilenme sürecini işaret ediyor.

Özellikle şehir hayatının kalabalıklığı, koşuşturması bedensel ve ruhsal olarak bir çok kalıntının vücutlarımızda birikmesine neden oluyor. Hava kirliliği, çeşitli atıklar, kahve ve asitli içecek tüketimi, sağlıksız ve düzensiz yeme alışkanlıkları bu birikimin başlıca nedenleri…

Detoks kürlerinin faydalarına geçmeden önce toksinlerle yaşamaya devam etmenin doğuracağı sonuçlardan birkaç örnek vermek istiyorum. Biriken toksik maddeler yorgunluk, uyku düzeni bozuklukları, mide, bağırsak ve karaciğer rahatsızlıklarına yol açıyor. Yaşam kalitemizi düşüren bu etmenlere karşı vücudumuzun çabasına günde 2-3 fincan bitki çayı ile destek olabiliriz.

Yayın tarihi: 01.07.2013
14052
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.