Sağlık

6 adımda zayıflayın!

6 adımda zayıflayın!

Her yolu deneyip bir türlü istediğiniz kiloya ulaşamadıysanız, yazımızdaki altın kurallar çok işinize yarayacak.

Güncellenme tarihi:
1. Arkadaş desteği alın
Bazı insanlar hedeflerine, başarılarını konuşacak veya fikir edinebilecek arkadaş, terapist, es, sevgililer sayesinde ulaşır. Eğer bu tip biriyseniz zayıflama problemlerinizi aşarken, yargılamayan, koşulsuz destek veren birileriyle olun. Arkadaşlarınızın desteğiyle iyiye gittiğinizi düşünüyorsanız onlara danışmayı sürdürün.

2. Yavaş yiyin
Yemeğin tadını alın. Yumuşaklığının veya sertliğinin tadını çıkarın. Her iki çiğnemede çatalınızı bir kenara koyun, yemeğin tadını çıkarın ve yemek boyunca su yudumlayın.

3. Yanınızda her zaman şekersiz sakız bulundurun
Sekersiz sakız, canınız tatlı istediğinde ağzınızı meşgul etmenizi sağlar. Bu nedenle daha az atıştırma ihtiyacı hissedersiniz. Dişlerinizi fırçalamadığınız zaman dişlerinizin temiz kalmasını sağlar.

4. Dilinizi şok edin
Yemek yerken özgür olun. Acı, acılı ve baharatlı yemeklerden tadın. Acı ve düşük kalorili içecekler doymuş hissetmenizi ve yeterince su almanızı sağlar. Acı sonra yanma hissi olduğunda, yeşil çay veya bitkisel çay için. Sıcak diyet kakao atıştırmadan daha uzun süre sizi tok tutar.

5. İyi uyuyun
Uyku sırasında vücudunuz dinlenir ve enerji depolar. Eğer besleyici ve hafif yemekler yerseniz gün boyu daha zinde düşünür ve güçlü oluruz. Ayrıca uyku, kilo almanıza neden olan hormonal dengesizlikleri, iştah artıran leptini düzenler. Yeterince uyumazsanız, kilo almaya neden olan veya açlık hissi veren hormonlar düzensiz çalışır. Bu nedenle kilo alır veya çok acıkırsızınız. Bunun nadir olduğunu düşünmeyin ve beslenme planı yapın.

6. Büyük beden kıyafetlerinizi bağışlayın
Başarıyla kilo verdiyseniz, ilk iş eski kıyafetlerinizi birilerine verin. Eğer dolapta saklamaya devam ederseniz, bilinçaltınıza onları yeniden giyebileceğiniz yerleşir ve kilo alırsınız.

Yayın tarihi: 17.07.2008
1130
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.